BAS: Poprawki w projekcie ustawy o zakazie handlu w niedziele zgodne z regulaminem Sejmu

Autor: poradnikhandlowca.pl 26 października 2017 13:01

Biuro Analiz Sejmowych zawyrokowało, że poprawki naniesione w toku prac nad ustawą o zakazie handlu w niedziele nie łamią zapisów regulaminu Sejmu - informuje poradnikhandlowca.pl.

Wątpliwości budził zakres poprawek, który miał powodować zmiany w kodeksach: karnym, postępowania w sprawach o wykroczeniach oraz pracy.

Czytaj także: Śniadek: Zmiany w projekcie ws. handlu w niedziele nie wychodzą poza zakres ustawy

 

„(...) zmiany przepisów kodeksów są niewielkie („punktowe”), a przy tym nie stanowią zasadniczej części projektu. W moim przekonaniu oznacza to, że ich wprowadzenie w toku prac ustawodawczych – a nie w pierwotnym tekście projektu – nie stanowi próby „ominięcia” zaostrzonych wymogów proceduralnych właściwych dla trybu kodeksowego"  – czytamy w opinii opracowanej przez dra Piotra Chybalskiego dla BAS, cytownaej przez poradnikhandlowca.pl.

„W moim przekonaniu skala modyfikacji projektu dokonanych w wyniku prac podkomisji nie wydaje się na tyle znaczna, by można było formułować zarzuty konstytucyjne. Przede wszystkim gros zmian ma charakter legislacyjny, gdyż projekt w wersji pierwotnej był pod tym względem dalece niedopracowany" – podkreśla Piotr Chybalski.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    6,94

  • Min

    3,35

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9476

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane