Batalia sądowa Sfinksa nie została zakończona

www.portalspozywczy.pl 17 grudnia 2015 14:20

Sąd Apelacyjny w Warszawie uchylił wyrok niższej instancji, która z kolei oddaliła odwołanie spółki Sfinks Polska w sprawie decyzji prezesa UOKiK nakładającej karę za praktyki ograniczające konkurencję.

Sprawa dotyczyła zawarcia przez spółkę Sfinks Polska z przedsiębiorcami prowadzącymi na zasadzie franczyzy restauracje pod marką Sphinx porozumienia ograniczającego konkurencję na lokalnych rynkach restauracji nieformalnych na terenie kraju, polegającego na ustalaniu sztywnych cen sprzedaży produktów oferowanych w restauracjach działających pod marką Sphinx i nakazał zaniechania jej stosowania oraz nałożył na Sfinks Polska SA karę pieniężną w wysokości 464,2 tys. zł płatną do budżetu Państwa.

Zdaniem Marcina Stebakowa z DM BPS, informacja ta pozytywna tylko częściowo, gdyż Sąd Apelacyjny przekazując sprawę do ponownego rozpoznania przez Sąd Okręgowy, uznał brak rozpoznania odwołania Sfinks od decyzji Prezesa UOKiK w części dotyczącej nałożonej kary. - Reasumując: batalia sądowa nie została zakończona i w uzasadnieniu wyroku Sądu apelacyjnego zostaną wskazane wytyczne co do ponownego rozpoznania sprawy - dodał w komentarzu Marcin Stebakow.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    18,59

  • Śr

    14,83

  • Min

    9,45

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9045

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane