PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

BBI Development wyda 410 mln zł na inwestycję CH Koneser

Autor: gazeta.pl 18 kwietnia 2012 12:41

Apartamenty, lofty, biura, sklepy, restauracje oraz Muzeum Wzornictwa powstaną w dawnej fabryce wódek Koneser przy ul. Ząbkowskiej w Warszawie - zapowiedziała firma BBI Development na stronach gazeta.pl

Pierwszy etap obejmie fragment zabudowy od strony ul. Markowskiej i Białostockiej: zabytkowy budynek "Mennicy", w którym znajdą się lofty, nowoczesne budynki soft-loftowe "Skarbnicy" oraz "Wytwórni", w których parterach znajdą się lokale handlowe oraz zabytkowy budynek "Warsztatu", w którym znajdzie się restauracja. W pierwszym etapie inwestycji, którego zakończenie planowane jest na 2013 r. zostaną oddane do użytku także dwa budynki zlokalizowane od strony ulicy Ząbkowskiej: budynek "Gorzelni" oraz zabytkowy "Filtracji", w którym znajdą się biura, a na parterze handel.

W zlokalizowanym centralnie kwartale zabudowy Konesera zrealizowane zostaną nowe budynki, niemal w całości przeznaczone na handel i biura. Budynki te powstaną nad głównym parkingiem podziemnym przeznaczonym na 1 000 samochodów. To w nim znajdą się miejsca postojowe dla klientów sklepów i pracowników biur. Natomiast mieszkańcy Konesera będą dysponowali miejscami postojowymi zrealizowanymi pod ich nieruchomościami. Już na etapie powstawania projektu ruch samochodowy pomiędzy budynkami został wyeliminowany. Cały teren Centrum Praskiego Koneser zostanie przeznaczony dla ruchu pieszego.

W kolejnych etapach, w 2015 r. zostaną oddane do użytku budynki soft-loftowe usytuowane od strony ul. Nieporęckiej, noszące nazwy "Monopol" i "Manufaktura". W ich parterach zostaną zrealizowane lokale handlowe.

W sumie w Centrum Praskim Koneser powstanie: 330 lokali mieszkalnych, 22 500 mkw. lokali handlowych, 22 000 mkw. biur w klasie A i B+. Koszt całej inwestycji BBI Developmnet szacuje na 410 mln zł. Zabytkowy budynek „Rektyfikacji" o powierzchni 1900 mkw. planowany jest na siedzibę muzeum wzornictwa Muzeum Narodowego w Warszawie. T

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • m4573r 2012-04-18 13:19:15

    W zeszłym roku (albo i jeszcze dawniej) przedstawiciel Juvenesa brzęczał w telewizorze o loftach w Koneserze. Ciekawe, czy BBI wyłoży na to w końcu kasę, czy znowu skończy się na gadaniu.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane