Bbi development zrealizuje centrum praskie Koneser wspólnie z liebrecht and wood

Autor: dlahandlu.pl 14 sierpnia 2013 11:35

Bbi development poinformowało, że połączyło siły z liebrecht & wood w realizacji części biurowo-handlowej projektu centrum praskie Koneser. Spółki planują zakończenie tej części inwestycji i oddanie jej najpóźniej do 2017 roku.

Część biurowo-handlowa stanowić będzie blisko 60 proc. całkowitej powierzchni użytkowej projektu Centrum Praskie Koneser. Łączna powierzchnia części handlowej, gdzie zaplanowano kameralne butki, eleganckie salony mody, punkty usługowe, salony kosmetyczne oraz klub fitness to około 22,5 tys. mkw. Projekt zakłada też udostępnienie ok. 22 tys. mkw. biur w klasie A i B+.

Na przełomie roku ruszyła już budowa pierwszego etapu części mieszkaniowej w Koneserze. Obejmuje ona rewitalizację zabytkowego budynku Mennicy, w którym powstaną lofty oraz nowoczesnego budynku Wytwórni utrzymanego w typie soft-loftów. W sumie część mieszkaniowa to blisko 330 lokali o zróżnicowanej powierzchni od 35 do 170 mkw.

Centrum Praskie Koneser to wielofunkcyjna architektura miejska, określana mianem mixed-use, łączy bowiem przestrzeń mieszkaniową, handlową, biznesową i kulturalną. Projekt kompleksu obejmuje adaptację starych postindustrialnych budynków fabrycznych i powstanie nowoczesnych obiektów wpisujących się w zabytkową przestrzeń.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8659

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane