BBI sprzedaje część projektu Koneser Centrum Praskie Koneser

Property News 20 listopada 2015 18:37

Spółka zależna od BBI Development sprzedała na rzecz podmiotu zależnego od Liebrecht & wooD dwa projekty inwestycyjne w ramach kompleksu Koneser w Warszawie.

Umowa została zawarta między Realty 3 Management a K-Invest 2. Chodzi o prawo użytkowania wieczystego dwóch działek przy ul. Białostockiej i ul. Nieporęckiej o łącznym obszarze 0,59 ha.

Pierwotne porozumienie zostało zawarte 23 października. Firma opóźniła jednak jego publikację do momentu spełnienia się warunków zawieszających. Nastąpiło to z dniem 19 listopada, kiedy to przeniesiono prawa własności.

Na działkach powstaną dwa budynki o funkcjach mieszkaniowych, biurowych i usługowych, oznaczone jako kwartały M i N.

Jak wynika z porozumienia, spółka K-Invest 2 będzie odpowiadała za realizację powyższych projektów. Nieruchomości zostaną zagospodarowany w sposób spójny z resztą Konesera - prace architektoniczne wykona pracownia Juvenes Projekt należąca do BBI. Wynagrodzenie z tego tytułu wyniesie 2,7 mln złotych brutto.

K-Invest 2 to spółka zależna od Liebrecht&WooD; firmy będącej - obok BBI - współinwestorem projektu Centrum Praskie Koneser.

Centrum Praskie Koneser jest pierwszą w Warszawie inwestycją, która zaoferuje aż cztery funkcje: biurową, handlową, kulturalną i mieszkalną (330 loftów i soft-loftów). Obecnie rewitalizacja dawnej Wytwórni Wódek na warszawskiej Pradze wchodzi w kolejną fazę. Przy ulicy Ząbkowskiej ruszają prace budowlane nad komercyjną częścią Centrum Praskiego Koneser, w której znajdą się inspirowane industrialnymi motywami biura (25,5 tys. mkw.) i powierzchnie handlowe (20 tys. mkw.), nowoczesne centrum konferencyjne, liczne restauracje oraz hotel.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,10

  • Śr

    5,83

  • Min

    3,94

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8529

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane