Beacony w Galerii Malta

Autor: dlahandlu.pl/pr 16 sierpnia 2015 19:08

Galeria Malta przetestowała z firmą Qpony możliwości kanału mobile w komunikacji z klientami.

Projekt został podzielony na kilka etapów. Pierwszym z nich był montaż oraz testowanie infrastruktury złożonej z 37 nadajników Qbeacon, który odbył się w czerwcu. Umożliwił on wstępne oszacowanie potencjału projektu. Kolejnym etapem było budowanie zasięgu akcji. W tym celu  wykorzystano kanały online i offline zarówno do popularyzacji aplikacji Qpony oraz używania funkcji bluetooth low energy w smartfonach klientów podczas zakupów, jak i budowania wizerunku samej galerii. 

Obecnie trwa akcja informacyjna. Dodatkowo do mieszkańców Poznania posiadających aplikację Qpony wysyłane są notyfikacje bazujące na odległości klientów od Galerii Malta. Od 22 czerwca klienci znajdujący się w zasięgu 10 kilometrów od Galerii Malta otrzymali 5 różnych notyfikacji push, które informowały o wyprzedażach i zapraszały na zakupy z użyciem aplikacji Qpony. Komunikaty dotarły do blisko 25 000 użytkowników, zapewniając folderowi ofert galerii ponad 5000 unikalnych wyświetleń. 

W samej galerii klienci posiadający aplikację Qpony otrzymują komunikaty dotyczące najciekawszych ofert w zależności od miejsca, w którym się znajdują. Jest to możliwe, dzięki wykorzystaniu nadajników BLE. 

Podczas pierwszych tygodni wdrożenia beacony zlokalizowały 4500 smartfonów w obrębie centrum z aktywną aplikacją Qpony. Na telefony klientów wysłaliśmy ponad 2500 powiadomień kierujących do oferty Galerii Malta znajdującej się w wyróżnionym folderze w aplikacji Qpony. Wykorzystanie bluetooth low energy w długiej perspektywie pozwoli  nie tylko na wsparcie procesu zakupów, ale i na lokalizację klientów, wprowadzenie elementów grywalizacji oraz stymulowanie sprzedaży w określonych punktach galerii handlowej. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Natalia 2015-11-16 17:30:40

  Pomysł godny pochwały, dzięki temu wiem jakie promocje aktualnie obowiązują w Malcie. Można przy tym troszkę zaoszczędzić i kupić coś fajnego.

 • Kasia 2015-08-27 13:04:51

  Beacony nie lokalizują smartfonów. One tylko wysyłają sygnał. To aplikacja lokalizuje beacony na podstawie tego sygnału. Tak gwoli ścisłości.

 • artmetic ekonsulting 2015-08-20 03:03:06

  Beacony, aplikacje mobilne, technologia bluetooth:

  artmetic.pl

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,60

 • Śr

  3,43

 • Min

  2,38

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4715

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane