Beata Szydło: chcemy wspierać polskich przedsiębiorców

Autor: PAP 16 października 2015 16:24

PiS chce wspierać polskich przedsiębiorców, chce, żeby polskie, wspaniałe produkty podbijały świat - mówiła na piątkowej konferencji kandydatka PiS na premiera Beata Szydło. Zależy nam na rozwoju firm rodzinnych, bo w ten sposób buduje się polska marka - przekonywała.

Jak przypominała Szydło - podczas wizyty w gospodarstwie szkółkarskim w Żdżarach w woj. mazowieckim - PiS po raz kolejny w tej kampanii wyborczej odwiedza firmy rodzinne. W jej opinii bardzo ważną sprawą dla polskiego rozwoju, jest wspieranie polskiej produkcji, budowanie polskiej marki oraz wspieranie firm rodzinnych.

"Zależy nam na tym, żeby firmy rodzinne się rozwijały, bo tutaj są tworzone miejsca pracy, tutaj jest prowadzona produkcja, wreszcie buduje się w ten sposób polska marka" - zaznaczyła Szydło.

Jak dodała, to "przedsiębiorcy są bohaterami polskiego rozwoju, bo tak naprawdę to dzięki determinacji podejmowanej przez m.in. takie firmy rodzinne, Polska się może rozwijać". Jednak zdaniem Szydło "bardzo często nie mają oni wsparcia ze strony państwa, a wręcz (...) te obciążenia, które są na nich nakładane - począwszy od podatków, poprzez administracyjne procedury - utrudniają działalność". "Mimo to, ta działalność jest podejmowana i rozwijana" - zwracała uwagę.

"Chcemy wspierać polskich przedsiębiorców, chcemy budować polską markę, chcemy żeby polskie, wspaniałe produkty podbijały świat i żeby dzięki temu rozwijała się polska gospodarka i żebyśmy mogli równać do najlepszych" - podsumowała Szydło.

Poseł Henryk Kowalczyk mówił o tym, że PiS chce, aby w jak największym stopniu przetwórstwo spożywcze znalazło się w rękach producentów rolnych. "Tylko wtedy będzie można zapewnić godziwe ceny" - podkreślił.

"Ważne jest, aby produkty miały możliwość oznakowania przez to, że będzie na produktach spożywczych kraj pochodzenia surowca rolnego. To jest niezwykle ważne. Wtedy będzie widać, że polskie, wyprodukowane z polskich owoców i warzyw soki i przetwory będą dobrą marką zachęcały do konsumpcji na całym świecie" - powiedział.

Kowalczyk przypomniał, że PiS przygotowało i zgłosi w Sejmie kolejnej kadencji projekt ustawy o ubezpieczeniach rolnych, szczególnie ważny dla sadowników.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    12,89

  • Śr

    8,76

  • Min

    4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9040

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane