PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Beata Szydło: Dzięki podatkom zyski sieci handlowych zostaną w lokalnych społecznościach

www.portalspozywczy.pl 19 października 2015 18:55

Beata Szydło, kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na premiera, jest przekonana, że na wprowadzeniu podatku od sklepów wielkopowierzchniowych przeciętni Polacy nie stracą, lecz zyskają. Posłanka PiS twierdzi, że proponowane przez jej partię rozwiązanie jest korzystne dla konsumenta i przyczyni się do tego, że dużym sieciom handlowym trudniej będzie unikać płacenia podatków w Polsce.

- Co dzieje się z pieniędzmi, które wydawane są w hipermarketach? To są zyski, które nie zostają tutaj w Polsce. Jesteśmy jednym punktem na mapie, małymi punkcikami, eurocentami, ktore te zyski przekładają na dochody hipermarketów poza granicami naszego kraju. To jest powód, dla którego chcemy wprowadzić podatek od wielkich sieci handlowych. Chodzi o to, żeby tutaj w Polsce zostawała część zysków, które one osiągają, a nie tylko koszty, tak jak się to dzieje w tej chwili - mówi Beata Szydło w najnowszym klipie wyborczym Prawa i Sprawiedliwości. Jej słowom towarzyszy mapa, na której pokazane są kierunki wyprowadzania pieniędzy przez sieci handlowe. Strzałki prowadzą z Polski do Niemiec, Francji i Portugalii.

Kandydatka na premiera przekonuje, że gra toczy się o naprawdę duże pieniądze. Jej zdaniem, dzięki nałożeniu podatku obrotowego na sklepy wielkopowierzchniowe, budżet państwa może zyskać ok. 3 mld zł.

- Trzeba zadać pytanie: dlaczego te pieniądze nie wpływają w tej chwili do budżetu? Dlatego, że obecnie bardzo łatwo jest unikać tym wielkim podmiotom, tym wielkim sieciom handlowym, opodatkowania od zysku. My chcemy wprowadzić taki podatek, który będzie trudniejszy do ominięcia, czyli chcemy wprowadzić podatek obrotowy.

Pełny tekst do przeczytania na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8423

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 648989

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane