PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Beata Szydło: Opodatkowanie sieci handlowych pomoże się rozwijać mniejszym firmom

Autor: PAP 11 lipca 2015 18:45

Kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na premiera Beata Szydło odwiedziła w sobotę mazowiecki Szydłowiec. Mówił w nim m.in. o opodatkowaniu sieci handlowych - donosi PAP.

- Marzę o Polsce, w której Warszawa, Katowice, Wrocław, ale i Szydłowiec będą świetnie rozwijającymi się ośrodkami - powiedziała w sobotę kandydatka PiS na premiera Beata Szydło. Dodała, że głównym problemem małych miejscowości jest brak pracy.

Wiceszefowa PiS odwiedziła w sobotę Szydłowiec. Zadeklarowała, że przyjechała do miasta, które jest matecznikiem premier Ewy Kopacz (Kopacz pracowała w tamtejszym ZOZ-ie - PAP), by rozmawiać z ludźmi. "Myślę, że Szydło w Szydłowcu też brzmi nieźle" - dodała.

Szydło oceniła, że premier Ewa Kopacz jeździ do miejscowości, gdzie Polacy wypoczywają. - Ja jeżdżę i chcę być również z tymi, którzy na wakacje nie pojadą, bo ich na to nie stać - zadeklarowała.

Przekonywała, że rozwój dużych metropolii jest ważny, jednak - jak dodała - trzeba sprawić, by ludzie mieszkający w małych ośrodkach mieli swoją szansę.

Zdaniem Szydło trzeba się zastanowić nad tym, co zrobić, by ludzie mieszkający w takich miejscowościach jak Szydłowiec nie musieli z nich wyjeżdżać w poszukiwaniu zatrudnienia.

Szydło zaznaczyła, że trzeba stworzyć możliwość rozwoju małych polskich przedsiębiorstw, w takich miastach jak Szydłowiec, które muszą konkurować z większymi firmami.

- Dlatego zaproponowaliśmy między innymi, aby wprowadzić podatek od dużych, wielkopowierzchniowych sklepów" - dodała. PiS postuluje opodatkowanie sklepów wielkopowierzchniowych podatkiem obrotowym, co - według tej partii - ma dać wpływy w wysokości 3 miliardów złotych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Franczyzobiorca 2015-07-13 18:11:10

    Pani Beato, byłoby dobrze, gdybyście wyjaśnili, czy to nie jest pomyłką, że chcecie obciążyć nawet niewielkie polskie firmy, które szukają ratunku, pomocy w różnych sieciach franczyzowych. Ogólnie jako grupy osiągają wysokie obroty lecz jako pojedyncze podmioty są mgiełką wobec gigantów zewnętrznych. Jednak w tych podmiotach razem wziętych pracuje setki tysięcy osób.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8099

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane