Beata Szydło: Opodatkowanie sieci nie przełoży się na wzrost cen

Autor: Rzeczpospolita 25 czerwca 2015 13:59

Beata Szydło: Opodatkowanie sieci nie przełoży się na wzrost cen fot. za beataszydlo.pl

Według Beaty Szydło, kandydatki PiS na premiera, opodatkowanie sieci handlowych nie wpłynie na podniesienie cen, lecz otworzy szansę na rozwój dla mniejszych polskich firm - czytamy w Rzeczpospolitej.

Dużą rolę będzie odgrywać Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta, a także inne organy nadzoru, które powinny pilnować, aby ceny nie były zawyżane. 

Wiceprezes PiS nie obawia się również, że wprowadzenie nowych podatków zniechęci obcy kapitał do inwestowania w Polsce. Jak przyznała, wszystkie firmy szanujące prawa pracowników oraz płacące podatki będą mile widziane. Jednocześnie to polskie podmioty powinny zwiększać swoje zaangażowanie na rynkach obcych. Dlatego niezwykle ważne jest wspieranie rodzimych firm i budowanie polskiej marki. 

Beata Szydło opowiedziała się za zmianą sytuacji, w której zachodni inwestorzy za bezcen kupują polskie firm, nie płacą odpowiednich podatków i zatrudniają pracowników na tzw. umowach śmieciowych. Jak zauważyła, nie przynosi to korzyści naszej gospodarce.

Cały wywiad z Beatą Szydło można znaleźć w czwartkowym wydaniu Rzeczpospolitej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • b prac. marketu 2015-06-30 01:26:31

  Pewnie by podnieśli ceny zresztą i tak to robią na różne sposoby notorycznie-żadna z sieci nie zrezygnuje z drenażu naszego rynku, który jest zawłaszczony przez sieci z POHiD-u!.Tu trzeba zakazać umów śmieciowych,opłat półkowych,zmów cenowych itd. a na to ten rząd POPSLand pozwolił!!!!

 • Pan Kluczyk 2015-06-29 11:10:25

  to jest typowa bzdura z okazji kampanii wyborczej. Zachodnie firmy któe dotej pory nie płaciły podatków mają wystarczający kapitał żeby sobie z tym poradzić! Mamy uwierzyć w to że teraz biedronki, teska czy lidle podkulą ogon i zaczną płacić podatki ? Przy tak rozwiniętych sieciach sprzedaży wystarczy o pare groszy podnieść ceny na poszczególnych produktach żeby wyrównać stratę...Zresztą te sieci od lat robią nas porządnie w balona ale trzeba się samemu także uderzyć w pierś...rząd ułatwił działanie takim firmom a my sami robimy tam zakupy i pozwalamy im się tak rozwijać. Ale niestety słowa p. Szydło to tylko gadanie na potrzeby kampanii - namiejszajmy znowu w głowach ludziom i wmówmy im że my zrobimy wkońcu porządek hahaha

 • Bartolini 2015-06-27 10:14:41

  Cycki, typowe zwisaje se opodatkujcie, Kopaczewskie i szydłowskie razem wzięte!!!! Co jeszcze można opodatkować q...wa, baryłka ropy na niskim poziomie cenowym, a paliwo w Polsce rośnie cenowo, "niezauważalnie"....

ZOBACZ WSZYSTKIE (4)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  27,40

 • Śr

  18,28

 • Min

  12,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8659

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane