PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Beata Szydło potwierdza: Opodatkujemy sieci wielkopowierzchniowe

Autor: PAP 12 września 2015 21:14

Beata Szydło potwierdza: Opodatkujemy sieci wielkopowierzchniowe Beata Szydło zapowiada, że PiS nie wycofa się z planów opodatkowania dużego handlu, na zdj. Beata Szydło fot. Żelazna Studio

Kandydatka PiS na premiera, Beata Szydło, potwierdza, że partia będzie chciała opodatkować sieci wielkopowierzchniowe. "Dzięki temu będą dodatkowe wpływy do budżetu, a dzięki opodatkowaniu hipermarketów będzie wreszcie sprawiedliwe traktowanie małych firm polskich handlowych rodzinnych" - mówiła kandydatka PiS na premiera.

Przygotowaliśmy projekt ustawy gwarantującej seniorom po 75 roku życia darmowe leki - mówiła na konwencji PiS Beata Szydło. Zapowiedziała też program Rodzina 500 + przewidujący m.in. wsparcie 500 zł od pierwszego dziecka w rodzinach mniej zamożnych.

"Starsze osoby chcą godnie żyć, nie musieć wybierać, czy zapłacą rachunki, czy wykupią recepty. Wielu seniorów musi takich wyborów dokonywać" - mówiła Szydło.

Jak zaznaczyła, "czerpanie z doświadczenia i mądrości seniorów to nowoczesność, której dzisiaj potrzebujemy". "I musimy się uczyć od naszych seniorów, jak godnie żyć. Przygotowaliśmy projekt ustawy gwarantującej seniorom po 75 roku życia darmowe leki" - powiedziała.

Jako swój priorytet określiła program Rodzina 500 +, którego celem jest pomoc rodzinom w trudnej sytuacji finansowej. "Wiele osób chciałoby mieć więcej dzieci, ale nie stać ich na to. Chcemy, by rodziny w trudnej sytuacji się już nie martwiły i żeby to był taki impuls demograficzny. Problemy demograficzne są naszym największym wyzwaniem" - podkreśliła Szydło.

Zaznaczyła, że to konkretne rozporządzenia i rozwiązania systemowe, i "bez względu na wszystko ten program będzie w parlamencie złożony". "Proponujemy, by dla każdej rodziny o mniejszych dochodach od pierwszego dziecka było po 500 zł, w rodzinach lepiej usytuowanych wprowadzamy tu próg dochodowy od drugiego i na każde kolejne. Dla rodzin, gdzie są dzieci niepełnosprawne ten próg będzie podwyższony" - powiedziała podkreślając, że "dzieci to nie koszt, to inwestycja, to największa inwestycja Polski".

"Nasi krytycy mówią: skąd na to weźmiecie. Nikomu nie zabierzemy, bo w Polsce nie trzeba nikomu nic zabierać, tylko uczciwie rządzić. Trzeba równo dzielić to, co mamy, a nie tak, aby nieliczna grupa z tego korzystała, a znakomita większość nic z tego nie miała" - zaakcentowała Szydło.

Zapowiedziała, że projekty ustaw przygotowane przez PiS zapewnią większe wpływy do budżetu. "Trzeba szukać oszczędności i mądrze wydawać pieniądze publiczne, rządzić się uczciwie" - mówiła. Podkreśliła wagę uszczelniania systemu. "Przygotowaliśmy zmianę ustawy o podatku od towarów i usług oraz o podatku od osób prawnych i fizycznych" - powiedziała Szydło podkreślając jednak, że nie planują podwyższania podatków. Druga kwestia dotyczy ustawy o podatku od transakcji finansowych zwanej podatkiem bankowym - taką ustawę też przygotowaliśmy" - mówiła Szydło.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • juhas 2015-09-14 15:36:37

  Do optymista. Proszę pana komentarz mój dotyczy meritum sprawy tz opodatkowania marketów, a pana wywód chodź całkiem rzeczowy dotyczy problemów socjalnych czy socjalno bytowych.

  portal jest biznesowy-:)

 • optymista1980 2015-09-14 14:56:40

  do Juhas - polecam lekturę całego artykulu a nie tylko tytułu :) (podpowiedź - Rodzina 500+) pozdrawiam!

 • juhas 2015-09-14 14:37:12

  do optymista! co pana komentarz ma wspólnego z tematem?

ZOBACZ WSZYSTKIE (5)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7804

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane