PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Beata Szydło: Przygotowaliśmy projekt ws. minimalnej stawki za godzinę pracy w wysokości 12 zł

Autor: Onet.pl 2 października 2015 10:02

Zdaniem posłanki PiS Beaty Szydło, izba niższa parlamentu może przegłosować projekt na ostatnim w tej kadencji posiedzeniu - podaje Onet. Jak przypomniała, szefowa rządu podczas wrześniowej konwencji programowej PO zaproponowała, by godzinowa stawka minimalna wynosiła właśnie 12 zł.

- Mówię "sprawdzam" jeśli chodzi o zapowiedzi premier Ewy Kopacz i Platformy Obywatelskiej - powiedziała Beata Szydło podczas spotkania z dziennikarzami.

"Wprowadzimy minimalną stawkę godzinową, nie mniejszą niż 12 zł" - mówiła 12 września w Poznaniu premier Ewa Kopacz. Jak wynika z programu znajdującego się na stronie internetowej, PO chce "minimalnej godzinowej stawki płacy w umowach cywilnoprawnych – 12 zł za godzinę po roku 2016, w powiązaniu z nałożeniem na pracodawcę obowiązku określenia w umowie liczby godzin pracy".

Jeśli Platforma Obywatelska po wyborach będzie rządzić, to jeszcze w tym roku zostanie w Sejmie przegłosowana minimalna stawka godzinowa nie mniejsza niż 12 zł - zapewniła w piątek w Warszawie premier Ewa Kopacz.

Kopacz na konferencji prasowej przed Stadionem Narodowym skomentowała poranną deklarację Beaty Szydło z PiS, że do Sejmu trafi jeszcze w piątek projekt ustawy o minimalnej stawce godzinowej na poziomie 12 zł i że będzie to test dla Platformy, czy na ostatnim posiedzeniu Sejmu zagłosuje za takim rozwiązaniem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane