Będzie galeria na białostockim Placu Inwalidów

Autor: Gazeta Wyborcza Białystok 19 maja 2010 09:45

W ciągu trzech lat na placu Inwalidów Wojennych stanie galeria handlowa. Rok później otwarty zostanie hotel. To plany firmy Strus, która przez 99 lat użytkować będzie nieruchomość - informuje Gazeta Wyborcza.

Na razie inwestor nie chce mówić o konkretach. Wiadomo tylko, że funkcje nowego obiektu mają współgrać z tymi, które już istnieją lub są planowane przy Jurowieckiej - prócz istniejącego już biurowca na rogu Sienkiewicza ma tu powstać przecież jeszcze Galeria Jagiellońska, do zagospodarowania jest też cała działka między Sienkiewicza a Fabryczną, nie wiadomo też jaka przyszłość czeka dwie zajezdnie - PKS i KZK.

Konstanty Strus mówi, że cały obiekt będzie powstawał równolegle. Pierwsza łopata powinna być wbita w maju przyszłego roku. Tyle czasu inwestor daje sobie na załatwienie spraw związanych ze znalezieniem chętnych na lokale, wykonanie projektu i pozwoleniem na budowę. - Część z galerią handlową chcielibyśmy oddać do użytku po dwóch latach od rozpoczęcia budowy. Hotelową - rok później.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9961

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane