PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Bez porozumienia płacowego w Tesco. Następny etap - strajk?

Autor: dlahandlu.pl 2 października 2017 20:19

Bez porozumienia płacowego w Tesco. Następny etap - strajk?

Związek zawodowy Solidarność i Tesco Polska nie doszły do porozumienia w sprawie wynagrodzeń w roku finansowym 2017. Strony wyczerpały wszystkie etapy poprzedzające strajk. Ostatnio 26 września odbywały się w ramach sporu zbiorowego - mediacje.

NSZZ "Solidarność" nadal jest w sporze zborowym w następujących postulatach pałacowych tj. podwyżki wynagrodzeń od 1 marca 2017 r. w wysokości 350 zł.brutto za wszystkich grup płacowych, 200 zł brutto dla kierowników sklepów, kierowników stoisk oraz zastępców kierowników a także 10 proc. dodatku do wynagrodzenia dla pracowników, których wynagrodzenie jest niższe 3000 zł z tytułu każdej zmiany zakresu czynności i/lub zmiany nazwy stanowiska dla pracowników, w tym każdej zmiany, która wystąpiła w okresie od 1 stycznia 2014 r.

Jednocześnie strony doszły do porozumienia w sprawie nagród zbiorowych oraz dodatkowych świadczeń przy tzw. zwolnieniach grupowych oraz w przypadku zwolnień w związku z zamykaniem sklepów.

Z kolei 28 września w Łodzi odbyło się spotkanie pomiędzy związkami zawodowymi a przedstawicielami zarządu Tesco Polska w ramach konsultacji ws. zwolnień grupowych pracowników Biura Głównego. Podczas negocjacji strony nie doszły do porozumienia. NSZZ "Solidarność" stała na stanowisku, że dodatkowe świadczenia dla zwalnianych pracowników z Biura Głównego, powinny być zgodnie z porozumieniem ws. zwolnień grupowych z 12 czerwca 2017 r., tj. jednorazowo 2500 tys. zł. brutto oraz 500 zł brutto za 100 procentową obecności w pracy od dnia ogłoszenia zwolnień grupowych.

Pozostałe związki zawodowe działające w Tesco Polska poparły stanowisko "Solidarności". Pracodawca jednak stał na stanowisku, że należy wypłacić dodatkowo jednorazowe wynagrodzenie dla pracowników, którzy podpiszą porozumienie stron. W związku z powyższym nie doszło do podpisania porozumienia i zostanie ogłoszony przez pracodawcę regulamin zwolnień grupowych. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Zeghar 2017-10-03 08:34:59

  Proponuję strajk włoski. Może wreszcie będzie porządek na sklepie.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  1,70

 • Śr

  1,25

 • Min

  0,88

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7631

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane