Bezgluten wejdzie do grupy Bounty Brands

Autor: dlahandlu.pl 16 listopada 2017 15:16

Bounty Brands, firma działająca w branży FMCG, posiadająca w portfelu wiodące marki sprzedawane w ponad 40 krajach, ogłosił przejęcie firmy Bezgluten, , producenta i dystrybutora żywności bezglutenowej w Polsce.

Bezgluten jest drugim największym graczem na polskim rynku produktów bezglutenowych. Produkty spółki to wysokiej jakości żywność, pozwalająca urozmaicić dietę osobom chorym na celiakię i inne rodzaje nietolerancji glutenu. Do jej produktów należą m.in. wypieki (chleby, bułki, ciasta), makarony, mąki i mieszanki do wypieków w proszku, przekąski, płatki i różnorodne dania gotowe.

Bezgluten, z zakładem w Posądzy koło Krakowa, zatrudnia 75 osób. W 2016 r. przychody spółki wyniosły 22 mln zł. W pierwszym kroku Bounty Brands planuje skupić się na wsparciu firmy Bezgluten w realizacji jej planów rozwoju, które obejmują wzmocnienie pozycji w istniejących kanałach sprzedaży oraz wejście w nowe kategorie produktów i na nowe rynki.

Przeprowadzona transakcja to piąta znacząca akwizycja Bounty Brands w Polsce w ciągu ostatnich dwóch lat. W 2015 r. spółka przejęła Sonko - lidera na rynku wafli ryżowych i zdrowych przekąsek, a w bieżącym roku do portfela Bounty Brands dołączyła Stella Pack, wiodący polski producent i dystrybutor recyclingowych worków na śmieci i innych artykułów gospodarstwa domowego z tworzyw sztucznych.

W październiku br. Bounty Brands podpisał natomiast przedwstępną umowę kupna Profi, czołowego producenta pasztetów i zup gotowych, a w listopadzie ogłosił przejęcie Grupy Unitop, polskiego producenta i dystrybutora wyrobów sezamowych i innych słodyczy. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,58

  • Śr

    3,45

  • Min

    2,38

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8427

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane