PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Bezglutenowe lody od firmy Anita

Autor: pr 23 czerwca 2016 13:32

Bezglutenowe lody od firmy Anita Fot. mat.pras.

W sklepach są już dostępne pierwsze w Polsce lody posiadające licencję przyznaną przez Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. Desery przeznaczone dla osób z alergiami pokarmowymi stworzyła działoszyńska firma "Anita".

Firma "Anita" jako pierwszy producent w Polsce zdobyła licencję na lody bezglutenowe, jaką przyznaje Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.

W praktyce oznacza to, że na polskim rynku dostępne są już lody z deklaracją bezglutenową (gluten free), a tym samym przeznaczone dla osób z celiakią i osób stosujących z wyboru diety bezglutenowe. Tego typu licencję firma otrzymała aż na 13 swoich deserów lodowych.

3 z nich - "Lody waniliowe bez laktozy na płynnym mleku", "Muuu - lody jogurtowe z sorbetem mango i marakują" oraz "Smooth Ice Truskawka" są już dostępne w sprzedaży. Kolejne będą pojawiały się sukcesywnie w sklepowych lodówkach - zapowiada producent.

Rozpoznać je można po zielonym znaczku z przekreślonym kłosem pszenicy, jaki umieszczono na opakowaniach lodów posiadających licencję stowarzyszenia.

Na początku sezonu do sklepów trafiły także deser lodowy bez laktozy, przyjazny dla osób z nietolerancją pokarmową i alergiami. Lody stworzone przez "Anitę" powstały na bazie płynnego mleka, z którego usunięto cały cukier mleczny - przyczynę nietolerancji.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,36

  • Śr

    3,93

  • Min

    2,59

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8296

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane