BGŻ BNP Paribas: Firmy sektora spożywczego częściej opierają swoje strategie na marce (video)

Autor: dlahandlu.pl 10 listopada 2017 14:06

BGŻ BNP Paribas: Firmy sektora spożywczego częściej opierają swoje strategie na marce (video) Bartosz Urbaniak, członek zarządu BGŻ BNP Paribas. Fot. Żelazna Studio

Coraz więcej firm z sektora spożyczego w Polsce stara się opierać swoje strategie już nie tylko i wyłącznie na obniżaniu kosztów produkcji, ale na rozwoju marki czy logistyki - ocenia Bartosz Urbaniak, członek zarządu BGŻ BNP Paribas.

Jego zdaniem, poprawia się kondycja firm z sektora rolno-spożywczego, patrząc pod kątem wzrostu przychodów.

- Można powiedzieć, że firmy są w lepszej kondycji jeśli popatrzymy na wielkość obrotu i nieco gorszej, jeśli popatrzymy na poziom generowanych marż. Rozwój nadal jest, ale widzimy też, że zjawiska widoczne od kilku lat w rolnictwie nie tylko polskim ale i światowym mogą się odbijać na wynikach finansowych spółek – mówi Bartosz Urbaniak. - Tańsze produkty spożywcze powodują, że marże pośredników i przetwórców zmniejszają się - dodaje.

Jak ocenia, firmy zmieniają swoje strategie. - Coraz więcej firm odchodzi od formuły poszukiwania sukcesu w kosztach. Oczywiście koszty należy mieć pod kontrolą, ale widzimy, że coraz więcej firm stara się zmienić strategie na bardziej oparte na marce czy na logistyce, już nie tylko i wyłącznie na obniżaniu kosztów produkcji – mówi Bartosz Urbaniak.

Członek zarządu BGŻ BNP Paribas zwrócił uwagę na zmieniające się preferencje zakupowe klientów.

- Konsumenci, którzy teraz wchodzą na rynek, mają inne pojęcie wygody. Ten klient potrzebuje takiego produktu i opakowania, który będzie sprzyjał jego stylowi życia – wygodnemu, szybkiemu - mówi. I dodaje, że plusem jest to, że to są konsumenci, którzy już nie zwracają tak dużej uwagi na koszty, o ile spełnione są ich oczekiwania co do wygody zakupów i produktu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,89

  • Śr

    3,37

  • Min

    1,95

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8744

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane