Białystok: jest już projekt galerii na pl. Inwalidów

Autor: Gazeta Wyborcza 12 sierpnia 2011 09:00

Przedsiębiorstwo Budowlane Konstanty Strus z Siedlec ma już projekt budowlany swojej inwestycji w centrum Białegostoku, za kilka dni obradować będą nad nim doradcy prezydenta z miejskiej komisji urbanistyczno-architektonicznej. Budowa na placu Inwalidów ma ruszyć jeszcze w tym roku - pisze Gazeta Wyborcza Białystok.

Plany spółki to centrum handlowe z częścią rozrywkową i multikinem, a w późniejszym etapie także wieżowiec hotelowy z restauracjami i salami konferencyjnymi o powierzchni około 9 tys. m kw. Plan wymusza też na deweloperach pozostawienie sporego placu obok budynków, co stworzy nową przestrzeń publiczną.

- W przyszłym tygodniu przedstawimy projekt miejskiej komisji urbanistyczno-architektonicznej, został on już złożony i podczas prezentacji będziemy liczyć na uwagi. Jeśli zostanie zaakceptowany albo zmian nie będzie zbyt dużo, mamy zamiar w tym roku ruszyć z pracami. Zaraz po obradach i akceptacji występowalibyśmy o pozwolenie na budowę. Niestety nie udało się wcześniej, były pewne perturbacje związane z uzgodnieniami z miastem co do przebudowy ulic, ale już doszliśmy do porozumienia z prezydentem i umowa została podpisana - mówi Gazecie Wyborczej Konstanty Strus. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,13

  • Śr

    5,99

  • Min

    3,64

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9201