PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Białystok opanowany przez sieci handlowe

Autor: Kurier Poranny 5 sierpnia 2013 11:54

Białystok wciąż jest atrakcyjny dla sieci handlowych spoza naszego kraju. Właśnie otwarto, i to w centrum, nową, 18. już Biedronkę. Niebawem rozpocznie się budowa dyskontu tej marki w parku handlowym Outlet Center przy Castoramie. Jego otwarcie zaplanowano jeszcze w tym roku - pisze "Kurier Poranny".

Pod koniec 2013 roku ma być uruchomione podobne centrum - Outlet Białystok w miejscu dawnej Galerii Podlaskiej przy ul. Wysockiego. W sierpniu inwestor ma uzyskać pozwolenie na budowę Parku Handlowego Kwadrat przy ul. Andersa, w którym działać będzie całodobowy hipermarket Tesco Extra - już trzeci w mieście.

Dodajmy, że w Białymstoku już funkcjonuje kilkanaście hipermarketów, trzy galerie handlowe i szereg sklepów popularnych sieci handlowych. A z naszych informacji wynika, że w ciągu najbliższych dwóch lat na podlaski rynek wejdzie duńska sieć dyskontowych sklepów Netto.

Pod względem zagęszczenia dyskontów w dużych miastach (liczba ludności przypadająca na jeden sklep) Białystok wlecze się jednak w krajowym ogonie. Według rankingu Market Side, jest 23. na 30 miast. Na jeden dyskont przypada tu 13,4 tys. osób, podczas gdy w Toruniu 7,6 tys., Gdańsku 8,5 a Poznaniu 9,2 tys.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,99

  • Śr

    1,36

  • Min

    0,85

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane