BIEC: Wskaźnik Dobrobytu wzrósł w sierpniu o 0,2 pkt.

Autor: PAP 20 sierpnia 2013 10:10

Wskaźnik Dobrobytu, odzwierciedlający ekonomiczną kondycję polskiego społeczeństwa, wzrósł w sierpniu w stosunku do wartości sprzed miesiąca o 0,2 pkt. do 93,7 pkt. - podało w komunikacie Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC).

"Najniższy ostatni poziom wskaźnika odnotowano w styczniu br. Od tego czasu wskaźnik systematycznie poprawia się, choć ciągle jest znacznie poniżej swego ostatniego maksimum ze stycznia 2011 roku" - napisano w komentarzu.
"W tym miesiącu dwa czynniki zdecydowały o jego poprawie. Był to przede wszystkim wzrost realnych wynagrodzeń - najwyższy w ciągu ostatnich 18 miesięcy. Wzrosły one o ponad 2 proc. w ujęciu rocznym. Znacznie mniejszy, lecz również pozytywny wpływ na wartość wskaźnika miały zmiany na rynku pracy. Liczba zatrudnionych wyrażona liczbą pracujących po korekcie sezonowej wzrosła w stosunku do miesiąca ubiegłego o 0,1 proc., co można uznać za sygnał stabilizacji wielkości zatrudnienia. Negatywny wpływ na wartość wskaźnika miała podwyższona inflacja, która ograniczyła siłę nabywczą gospodarstw domowych" - dodano.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    14,99

  • Śr

    9,36

  • Min

    6,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8682

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane