Biedronka: 90 proc. menedżerów awansowało z niższego szczebla

Autor: www.dlahandlu.pl 6 lutego 2017 11:32

Biedronka: 90 proc. menedżerów awansowało z niższego szczebla Fot. za karierawjm.pl

- Większa presja na wynagrodzenia wynika głównie z aktualnego niskiego poziomu bezrobocia w kraju, które z kolei jest związane z mniejszą liczbą osób poszukujących pracy. Jak do tej pory, po wprowadzeniu programu 500+ nie odnotowaliśmy zwiększenia rotacji wśród naszych pracowników. Wynika to m.in. z konkurencyjnego wynagrodzenia oferowanego pracownikom już w momencie rozpoczęcia pracy w Biedronce - poinformowało redakcję dlahandlu.pl biuro prasowe Jeronimo Martins Polska S.A.

Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci Biedronka, zatrudnia aktualnie ponad 58 tys. osób i jest największym prywatnym pracodawcą w kraju. Z uwagi na profil działalności firmy na bieżąco poszukuje pracowników sklepów, w tym sprzedawców-kasjerów oraz kierowników placówek. Przykładowo otwarcie nowej placówki sieci generuje średnio kilkanaście miejsc pracy. Zatrudnienie w Biedronce można znaleźć także w centrach dystrybucyjnych – ok. 250 osób sieć planuje zatrudnić w nowym centrum, które będzie otwierać w tym roku. W zależności od zapotrzebowania firma rekrutuje też na stanowiska specjalistyczne i menedżerskie do różnych działów firmy, np. finansowego, zakupów, HR czy logistycznego.

– W samym 2016 r. Biedronka dwukrotnie podniosła wysokość najniższego wynagrodzenia pracowników rozpoczynających pracę na pełen etat, utrzymując je na poziomie wyższym niż minimalna pensja w kraju. Pierwsza podwyżka obowiązywała od kwietnia, a druga od października ub.r. Po ostatnim podniesieniu płac, najniższe wynagrodzenie, czyli pensja dla rozpoczynających pracę w sklepach Biedronka na stanowisku sprzedawca-kasjer, wynosi 2300 zł brutto przy zatrudnieniu na pełen etat. W miarę wydłużania się stażu pracy, wynagrodzenie sprzedawcy-kasjera wzrasta – po trzech latach najniższe wynagrodzenie wynosi 2600 zł. Pracownicy sklepów są ponadto objęci systemem premii miesięcznych – podało biuro prasowe JMP.

W wyniku podwyżki, od października ub.r. wzrosły także pensje pracowników w centrach dystrybucyjnych sieci Biedronka. Najniższe wynagrodzenie oferowane osobom rozpoczynającym pracę na stanowisku magazyniera wzrosło do 2700 złotych brutto, a po trzech latach pracy wynosi 3150 złotych brutto. Są oni objęci również systemem premii miesięcznych, a dodatkowo, w określonych lokalizacjach, zapewniamy im dojazd do miejsca pracy. Sieć podkreśla, że oferuje zatrudnionym jeden z najbogatszych pakietów dodatków pozapłacowych – również dla osób pracujących w niepełnym wymiarze etatu - obejmujący m.in. programy wsparcia osób w trudnej sytuacji oraz dla rodziców dzieci niepełnosprawnych, pakiety bezpłatnych badań specjalistycznych czy wyprawki dla niemowląt i pierwszoklasistów – dzieci pracowników.

 • lolo 2017-02-25 00:22:08

  kłamstwo , pracuje 18 lat CD i mam 3020zł ;(

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  5,49

 • Śr

  3,67

 • Min

  2,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8820

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane