PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Biedronka chce walczyć o klienta asortymentem na wyłączność

Autor: dlahandlu.pl 16 marca 2015 14:28

Biedronka chce walczyć o klienta asortymentem na wyłączność

W czerwcu do sklepów Biedronki trafią bluzki dla kobiet i T-shirty dla mężczyzn zaprojektowane przez studentki w ramach trzeciej edycji konkursu 'Młodzi projektanci dla Biedronki", organizowanego przez sieć przy wsparciu Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

W ramach poprzednich edycji do sprzedazy trafiały sukienki, tuniki i bluzki, zaprojektowane przez studentów ASP. Do tej pory sprzedanych zostało blisko 40 tys. egzemplarzy takich sukienek, tunik i bluzek. Rynek odzieżowy w Polsce wart jest ponad 30 mld zł, co wyjaśnia dlaczego Biedronka stara się na nim zaistnieć z in-outowymi akcjami sprzedaży odzieży. Nie jest to jednak jedyny asortyment, który na wyłączność pojawi się w najbliższym czasie w sklepach Biedronka. Pod koniec listopada bowiem do sklepów tej sieci ma trafić ilustrowana książka dla dzieci w nakładzie 50 tys. egzemplarzy. Biedronka będzie współwydawcą tej ksiązki wraz z wydawnictwem Zielona Sowa, a pozycja zostanie wyłoniona w ramach konkursu literackiego dla autorów i ilustratorów "Piórko 2015".

Jak wynika z danych Deloitte niska lojalność polskiego klienta w ostatnim czasie jeszcze się zmniejszyła i to zarówno wobec detalistów, jak i producentów. Klienci poszukują niskich cen i z tego powodu szukają promocji raz w jednej raz w innej sieci handlowej. Chęć utrzymania klientów zmusza sieci do stosowania coraz większych obniżek cen, co z kolei przekłada się na wzrost deflacji. Presję cenową sieci starają się zrekompensować poprzez zwiększenie atrakcyjności oferty, która ma przeciwdziałać niskiej lojalności klientów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • AA 2015-03-19 13:16:02

  Jaki cudem zagraniczny przedsiębiorca otwiera 2500 sklepów ? A gdzie obrona polskiego handlu? Czesi i Słowacy potrafią się obronić?

 • NN. 2015-03-18 09:50:21

  Ja już wolę zagranicznych wyzyskiwaczy, którzy zatrudniają w ramach umowy o pracę, niż tych wszystkich lokalnych biznesmenów-patriotów. Cwaniaczki dobrze jak dadzą umowę zlecenie, a najchętniej to by na czarno zatrudniali. Płacą gorzej niż dyskonty, ubezpieczenia człowiek nie ma, pensja pod stołem, to nawet o kredyt w banku trudno. Wiem jak to jest, bo sam to przerabiałem. I do prywaciarza nigdy więcej nie wrócę.

 • .. 2015-03-17 15:36:27

  a kto wspiera ich rozwój? dostawcy! a w szczególności zagraniczne koncerny, które również nie odprowadzają u nas podatków, więc dostajemy z dwóch stron. Jedyny podatek jaki wpływa to VAT, który w większości pokrywa klient na paragonie

ZOBACZ WSZYSTKIE (5)

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  7,70

 • Śr

  5,21

 • Min

  2,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8408

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane