Biedronka dokonuje przeglądu wynagrodzeń. Czy będą kolejne podwyżki?

Autor: www.dlahandlu.pl 7 marca 2017 21:23

Biedronka dokonuje przeglądu wynagrodzeń. Czy będą kolejne podwyżki? Na zdj. sklep Biedronka w Poznaniu; fot. shutterstock

Lidl, Tesco i Kaufland ogłaszają podwyżki płac. Biedronka ostatni raz na ten krok zdecydowała się w październiku ubiegłego roku. Czy w tym roku będą miały miejsce kolejne podwyżki? Sieć przyznaje, że dokonuje przeglądu wynagrodzeń i obecnie analizuje sytuację. Taka decyzja będzie dla firmy sporym wydatkiem. Chociaż konkurenci decydują się na kolejne podwyżki, to należy pamiętać o skali działania poszczególnych sieci - Lidl ma w Polsce ponad 600 sklepów, Tesco około 430, Kaufland ok. 200, a Biedronka aż 2720 placówek.

W ostatnich dniach do portalu dlahandlu.pl trafiły listy od pracowników którzy informowali, że dyrektor personalny firmy Jeronimo Martins Polska zapewnia ich, że w Biedronce planowana jest „zmiana wynagrodzenia pracowników" na ich korzyść. Są to jednak sprzeczne informacje wobec tych, które podawał PAP pisząc, że Biedronka nie zamierza w tym roku podnoszenia wydatków na pensje dla pracowników (tak zinterpretowano wypowiedź szefa sieci w Polsce podczas konferencji w Lizbonie).

Zapytaliśmy więc sieć jak przedstawia się sytuacja z wynagrodzeniami i premiami w sieci.

- Naszym celem jest oferowanie konkurencyjnych warunków zatrudnienia. Z tego powodu każdego roku dokonujemy przeglądu wynagrodzeń biorąc pod uwagę różnorodne czynniki, obejmujące m.in. sytuację i poziom płac na rynku pracy. Obecnie również jesteśmy w trakcie takiej analizy. Zaznaczamy jednak, że ewentualne zmiany w poziomie wynagrodzeń będą w pierwszej kolejności komunikowane samym pracownikom. Jednocześnie przypominamy, że w 2016 r. dwukrotnie podnieśliśmy wysokość najniższego wynagrodzenia pracowników rozpoczynających pracę na pełen etat, utrzymując je na poziomie wyższym niż minimalna pensja w kraju - czytamy w odpowiedzi biura prasowego sieci.

Przypomnijmy, 23 lutego PAP podał, że w trakcie zorganizowanej pod koniec lutego konferencji prezes Jeronimo Martins przyznał, że firma boryka się z problemami na polskim rynku pracy. W niektórych częściach kraju detalista nie potrafi pozyskać nowej załogi. "W minionym roku w kilku zorganizowanych przez nas rekrutacjach do sklepów Biedronka nie udało nam się zakontraktować żadnego nowego pracownika" - mówił. Prezes powiedział jednak, że trudności w pozyskiwaniu nowych pracowników grupa nie zamierza rozwiązywać podwyżką płac. "W tym roku nie planujemy podnoszenia wydatków na pensje dla pracowników. Dwie podwyżki dla naszej załogi wprowadziliśmy już w minionym roku: w kwietniu i październiku" - wskazał.

Od 1 października 2016 r. najniższe wynagrodzenie pracownika rozpoczynającego pracę na pełen etat na stanowisku sprzedawca-kasjer w Biedronce wynosi 2300 złotych brutto. Oznacza to, że wynagrodzenie obowiązujące w Biedronce od października br. było o blisko 25 proc. wyższe od minimalnej pensji w kraju. W miarę wydłużania się stażu pracy, wynagrodzenie sprzedawcy-kasjera wzrasta – po trzech latach najniższe będzie wynosiło 2600 zł. Pracownicy sklepów są ponadto objęci systemem premii miesięcznych, które w przypadku sprzedawców-kasjerów wynoszą do 350 zł. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Madzia 2017-03-28 10:27:54

    Po zatrudnieniu otrzymuje się 2300 zł w tym jest umieszczone honorarium w wysokości 200zł. Kasjer - sprzedawca otrzyma je w pełnej wysokości jeśli pozostaję w pracy cały okres. Wiec jeśli będzie na L4, urlopie czy weźmie opiekę na dziecko to automatycznie wynagrodzenie zostanie o to pomniejszone. Premia istotnie jest 350 zł jednak poprzeczka by ją otrzymać jest wysoka i zdarza się ze wypłata jest bez niej.

  • wikta 2017-03-23 12:14:19

    wszyscy jak jeden pisza prawde praca jest ciezka kasjerzy niemaja kiedy do kibla isc za przeproszeniem, za takie pieniadze - smiech i niestety ale taka jest prawda ze ludzie beda sie zwalniac

  • agusia P. 2017-03-19 20:50:20

    Ludzie jak tak można? Te premie załatwił Wam ówczesny z-ca przew.związku,to był jego największy sukces.Taki był dumny a wy niewdzięcznicy w ten sposób? tak się dla Was poświęcił,że go wyrzucili ze związku.A Wy tu tylko dziękować trzeba.

ZOBACZ WSZYSTKIE (17)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 703894

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane