Biedronka goni Tesco w rankingu Kondej Marketing

Autor: dlahandlu.pl 29 listopada 2010 10:55

W edycji listopadowej Rankingu Sieci Detalicznych, przygotowanego przez Kondej Marketing, pierwsze miejsce nadal zajmuje Tesco (hipermarkety). Jednak dystans między siecią a drugą w klasyfikacji Biedronką zmniejszył się do zaledwie 0,34 pkt. Awans o jedną pozycję (na ósme miejsce) zanotowała sieć convenience Żabka, która bliska jest realizacji ambitnego planu 230 nowych otwarć w bieżącym roku.

Do pierwszej dziesiątki awansowała sieć supermarketów Piotr i Paweł (10 miejsce), która zastąpiła na tej pozycji supermarkety Tesco. Jest to pierwsza sieć o wyłącznie polskim kapitale, która pod wieloma względami, w tym wizualizacji i jakości obsługi klientów, skutecznie konkuruje z operatorami międzynarodowymi.

Największy postęp w ostatnim miesiącu zanotowały jednak dwie sieci franczyzowe: Top Market i Koniczynka. Obie poprawiły swoje notowania o ponad 2 punkty: Top Market o 2,14 pkt., a Koniczynka o 2,00 pkt. Obie sieci znajdują się w fazie wzrostu ilościowego, poprawiając przy tym swoje dokonania pod względem jakościowym (wizualizacji placówek i jakości obsługi klientów).

Warto również zwrócić uwagę na aktywność sieci działających w formacie sklepów dyskontowych. Biedronka nadal jest bardzo aktywnym graczem,  ale niezwykle interesujące są również ostatnie działania Lidla i Netto. Lidl w ciągu ostatnich miesięcy dokonał pod względem marketingowym więcej niż w kilku minionych latach. Klienci przestali wreszcie do znużenia słuchać, że „Lidl jest tani", a dowiedzieli się, że zakupy w tych sklepach to również przemyślany wybór. Firma zadbała o jakość produktów private label i podjęła intensywne działania promocyjne, by przekonać o tym swoich klientów.

Bardziej dyskretnie pod względem promocyjnym zachowuje się sieć Netto. Firma prowadzi bardzo zaawansowane działania promocyjne w skali lokalnej, czyli w regionach, z których wywodzą się jej klienci. Jednocześnie duńska sieć posiada ostatnio doskonałe notowania pod względem konkurencyjności cenowej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,13

  • Śr

    5,99

  • Min

    3,64

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9044
Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane