Biedronka gotowa, aby wprowadzić płatności mobilne

Autor: Gazeta Wyborcza 18 września 2013 08:54

Jeszcze w tym roku klienci sklepów Biedronka najprawdopodobniej będą mogli płacić za zakupy telefonem komórkowym. Prawdziwą rewolucją może być wprowadzenie możliwości płacenia kartami kredytowymi - to już w przyszłym roku? - pyta "Gazeta Wyborcza".

Jak tłumaczy Tomasz Suchański, dyrektor generalny sieci Biedronka, opłaty związane z przyjmowaniem kart płatniczych, w tym interchange, obecnie są zbyt wysokie, aby wprowadzić możliwość płacenia kartami już teraz. Deklaruje, że jeżeli opłaty za karty zbliżą się do poziomu kosztów gotówki, to Biedronka będzie gotowa wprowadzić tę formę płatności. - Nie wiemy jednak dokładnie jak będzie wyglądała sytuacja od przyszłego roku. 0,5 proc. to będzie bardzo dobry poziom wyjściowy do rozmów z organizacjami płatniczymi. To poziom zbliżony do tego, co chcielibyśmy osiągnąć - mówi dyrektor na łamach "GW".

Tomasz Suchański dodaje, że pod względem technicznym, zgodnie z deklaracją, sieć jest gotowa, żeby wprowadzić płatności mobilne. - Nie interesuje nas jednak wprowadzenie takiego rozwiązania, w którym klient przelewa pieniądze do wirtualnego portfela i dopiero z niego płaci. To nie jest ani łatwe, ani przyjemne w użytkowaniu i nie tego oczekuje od nas klient. Interesuje nas bezpośrednie połączenie z bankiem. Prowadzimy testy z kilkoma bankami i w krótkim okresie będziemy mogli zaproponować wprowadzenie płatności mobilnych - mówi Suchański.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    18,59

  • Śr

    15,07

  • Min

    10,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8859

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane