PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Biedronka i Lidl bez żywego karpia w ofercie

Autor: Onet.pl 17 grudnia 2014 12:52

Średnio, według szacunków ekspertów, o 50 groszy do nawet złotówki. W tym roku za kilogram karpia zapłacimy 9,99 zł. Na najbardziej atrakcyjne ceny ryby, jak co roku, można liczyć w super i hipermarketach - informuje Onet.pl.

Najtaniej rybę na wigilijny stół kupimy w Carrefourze. W aktualnej ofercie żywy karp z polskiej hodowli kosztuje 8,99 zł. W Tesco za rybę zapłacić trzeba 9,99 zł. Ze sprzedaży żywej ryby, podobnie jak w roku ubiegłym, zrezygnowały sieci Lidl i Biedronka. Obie zasłaniają się względami humanitarnymi. Lidl na pocieszenie oferuje świeże płaty z karpia, niemrożone. Kosztują 9,99 zł za kilogram. Biedronka do oferty włączyła natomiast filety. Kilogram kosztuje 19,90 zł - czytamy w Onecie.

Jeszcze w 2012 roku za kilogram żywej ryby trzeba było zapłacić średnio 13 zł, a nie brakowało sklepów, które oferowały je po cenie 17 zł. Był to wynik niskiej produkcji, na co wpływ w głównej mierze miała pogoda. To od niej w największym stopniu zależy wynik hodowli. W tym roku dopisała, dlatego na rynek trafi nawet 4 tys. ton karpia więcej niż w latach ubiegłych.

Klienci mają powody do zadowolenia, mniejsze producenci ryb. Ceny, które dyktują wielkie sieci handlowe, są znacznie poniżej kosztów produkcji. Hodowcy coraz częściej mówią, że produkcja karpia staje się nieopłacalna. Jest i kosztowna, i długotrwała.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,49

 • Śr

  3,53

 • Min

  2,59

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8408

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane