Biedronka kupuje ekologiczne ciężarówki

Autor: www.dlahandlu.pl 12 grudnia 2011 14:18

Biedronka kupuje ekologiczne ciężarówki

Od początku grudnia, flota transportowa sieci sklepów Biedronka wzbogaciła się o ekologiczne samochody ciężarowe Mercedes-Benz Econic NGT.

Nowe samochody Mercedes-Benz Econic łączą w sobie wszystko, co najważniejsze w transporcie miejskim: duże możliwości transportowe samochodu ciężarowego, zwrotność samochodu dostawczego oraz ergonomię samochodu niskopodłogowego. Co równie istotne, są absolutnym rekordzistą, w swojej klasie, w zakresie ekologii i ekonomii - a zawdzięczają to napędowi gazowemu.

- Właściciel sieci sklepów Biedronka po raz kolejny udowodnił, iż jest pionierem ochrony środowiska w branży dystrybucyjnej - dodaje Ireneusz Jagiełło, szef Diesel-Truck, dilera sieci Mercedes-Benz Polska.

Nowe samochody ciężarowe Biedronki spełniają obowiązujące oraz planowane standardy emisji spalin obowiązujące w Unii Europejskiej. Stosowanie napędu gazowego oznacza jednocześnie duże oszczędności. Mają na to wpływ bardzo niskie, w stosunku do benzyny i ropy, ceny gazu, a także niewielkie spalanie.

Econic to także zmniejszona emisja hałasu. Ograniczenie hałasu może wynieść nawet 50 proc. w porównaniu z pojazdem z silnikiem wysokoprężnym i obudową wyciszającą.

Obecnie flota transportowa Jeronimo Martins Dystrybucja to 750 naczep zaangażowanych dla 9 Centrów Dystrybucyjnych oraz 100 solówek. W pierwszym półroczu 2011 roku samochody transportowe JMD przejechały łącznie blisko 48,5 mln km (średnio miesięcznie flota przejeżdża 8 mln km). Właściciel sklepów Biedronka współpracuje obecnie z 40 przewoźnikami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,80

  • Min

    2,86

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9988

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane