Biedronka ma 88 sklepów w największych miastach na Śląsku

Autor: naszemiasto.pl 28 września 2015 14:53

We wrześniu w woj. śląskim otwarto trzy kolejne sklepy Lidl. Ekspresowo przybywa Biedronek. Biorąc pod uwagę pięć największych miast na Śląsku, Biedronka ma: 23 sklepy w Katowicach, po 18 w Sosnowcu i Gliwicach, 16 w Częstochowie i 13 w Zabrzu - podaje naszemiasto.pl.

Nieco wolniejsze tempo w tej kwestii ma sieć sklepów Lidl, ale ta niemiecka sieć dyskontów też stawia cały czas na ekspansję. Sieć wciąż poszukuje na Śląsku dogodnie położonych nieruchomości o powierzchni minimalnej 3 tys. mkw., na których istnieje możliwość lokalizacji sklepu.

- Sklepów dyskontowych będzie coraz więcej, bo też tam najczęściej kupują Polacy i wbrew temu, co sądzą o powstawaniu kolejnych sklepów, zawsze znajdzie się ktoś, kto do nowo powstałego dyskontu będzie miał jeszcze bliżej niż poprzednio. A to właśnie to kryterium, zaraz po cenie, jest dla nas najważniejsze - mówi na łamach serwisu naszemiasto.pl dr Michał Kucia, ekonomista z Katedry Rynku i Konsumpcji Uniwersytetu Ekonomicznego, w której prowadzono ostatnio badania dotyczące handlu i usług m.in. w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,38

  • Śr

    4,75

  • Min

    3,62

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8820

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane