PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Biedronka ma zgodę UOKiK na produkcję i dystrybucję azjatyckiej żywności

Autor: www.dlahandlu.pl 22 lutego 2016 09:19

Biedronka ma zgodę UOKiK na produkcję i dystrybucję azjatyckiej żywności fot. biedronka.pl

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego wszczętego na wniosek Jeronimo Martins Polska oraz Vershold Solutions Limited wydał zgodę na dokonanie koncentracji, polegającej na utworzeniu przez spółki wspólnego przedsiębiorcy pod nazwą Asia Style.

Wnioski w tej sprawie spółki złożyły do UOKiK 7 stycznia, a decyzję wydano 2 luteo.

Spółki z grupy Vershold zajmują się pozyskiwaniem klientów z rejonów Azji oraz organizacją dystrybucji artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku swoich klientów do dyskontów na terytorium m.in. Polski.

JMP należy do Grupy Jeronimo Martins, której działalność w Polsce koncentruje się na detalicznej sprzedaży artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku w sieci „Biedronka”.

Przedmiotem działalności wspólnego przedsiębiorcy będzie świadczenie usług sprzedaży hurtowej oraz obsługi importu produktów oraz półproduktów spożywczych, jak również produkcja azjatyckich dań gotowych oraz ich dystrybucja.

Przypomnijmy, w portalu money.pl Andrzej Gantner, szef Polskiej Federacji Producentów Żywności, zaznaczył, że jest sceptyczny wobec nowego pomysłu Biedronki. W rozmowie z money.pl powiedział, że nie jest to dobry kierunek. - To my byśmy chcieli być eksporterem żywności do Chin, a nie odwrotnie - wyjaśniał.
- Jeśli ktoś myśli, że fasola, groszek czy pomidory w puszkach pochodzą od polskich rolników, a w najgorszym przypadku europejskich, to jest w błędzie. Większość sprowadzamy z Azji - dodał Leszek Ślazyk, który jest doradcą polskich firm w kontaktach z chińskim biznesem.

Według danych GUS, w 2014 r. sprowadziliśmy z Chin pomidory w puszkach za 86 mln zł, przy ogólnym imporcie na poziomie 300 mln zł. Ślazyk twierdzi, że polscy dostawcy żywności do Biedronki mają się czego obawiać. - Chodzi o wyeliminowanie poddostawców i zaoszczędzenie - przekonywał..

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • niewolnik 2016-02-22 13:11:05

  nie obudzi się

  to przykre

 • no_logo 2016-02-22 09:50:34

  kiedy polski konsument w końcu się obudzi?

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  7,99

 • Śr

  6,59

 • Min

  3,94

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8221

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane