Biedronka najemcą Galerii Goplana w Lesznie Jej budowa miała ruszyć w 2011 roku

Autor: dlahandlu.pl 14 grudnia 2013 13:25

Firma MGC Inwest podpisała z miejskim urzędem porozumienie w sprawie budowy Galerii Goplana w Lesznie. Realizacja inwestycji ma wystartować w marcu lub kwietniu 2014 roku. Głównym najemcą obiektu będzie Biedronka. Budowa Galerii miała wystartować już w 2011 roku, ale ze względu na problemy z uchwaleniem planu zagospodarowania przestrzennego będzie to możliwe dopiero w 2014 roku

W tym momencie inwestor oczekuje na wydanie pozwolenia na budowę. Ma je otrzymać na początku roku. Planowana data zakończenia inwestycji to IV kwartał 2015 roku.

Nowa galeria powstanie w miejscu dawnej fabryki słodyczy Goplana. Koszt inwestycji szacowany jest na około 200 milionów złotych. Obejmuje on zarówno sam gmach galerii - sześć kondygnacji, z których trzy zajęte będą przez sklepy i usługi, a trzy przez parking - jak i przebudowę dróg wokół niego. MGC na swój koszt przebuduje część ul. Dąbrowskiego. Zmieni się też wygląd poprzecznych uliczek Wróblewskiego i Krótkiej - część tej ostatniej stanie się pasażem przechodzącym przez galerię.

Obiekt będzie składał się z trzech połączonych budynków. Oprócz 22,5 tys. mkw. powierzchni handlowo-usługowych powstanie takżę 630 miejsc parkingowych. W tym momencie do grona najemców należa takie firmy, jak Biedronka, Empik, Avans, H&M, CCC oraz Deichmann. W obiekcie pięciosalowe kino uruchomi Multikino.

Firma MGC jest także inwestorem Cuprum Areny, Galerii Korona a także Galerii Warmińskiej. Należy ona do Dariusza Miłka, prezesa spółki CCC SA.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane