PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Biedronka nie odpuszcza sieci Marcpol - zgłasza kolejny wniosek o przejęcie

Autor: www.dlahandlu.pl 11 marca 2014 09:53

Biedronka nie odpuszcza sieci Marcpol - zgłasza kolejny wniosek o przejęcie

7 marca właściciel sieci Biedronka poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów o zamiarze przejęcia części mienia spółki Marcpol. Przypomnijmy, w 2011 r. Jeronimo Martins zgłosiło podobny wniosek - w wyniku koncentracji JM przejęło 9 sklepów sieci - w Warszawie, Łomiankach i Białymstoku.

" Wniosek złożony do urzędu wynika z porozumienia zawartego pomiędzy Jeronimo Martins Polska, a firmą Marcpol. Porozumienie dotyczy możliwego przejęcia przez JMP wybranych sklepów działających obecnie w ramach sieci Marcpol. Pozytywna decyzja urzędu pozwoli stronom na dalsze kroki. W przypadku przejęcia sklepy zostaną włączone do sieci Biedronka" - czytamy w przesłanym do redakcji oswiadczeniu JMP.

Podczas lutowej konferencji prasowej Tomasz Suchański, dyrektor generalny sieci sklepów Biedronka, powiedział, że w tym roku Biedronka otworzy 300 nowych sklepów. Dyrektor sieci uważa, że w dużych aglomeracjach, m.in. w Warszawie, wciąż jest miejsce dla kolejnych sklepów Biedronka. Spółka nie przewiduje natomiast większych akwizycji.

- Jako duży podmiot mielibyśmy problem z uzyskaniem zgody UOKiK-u. Jesteśmy natomiast gotowi przejmować mniejsze sieci w dużych miastach, co nie zaburzyłoby sytuacji na ogólnopolskim rynku - podkreślił wtedy Suchański.
Na koniec 2013 r. sieć Biedronka składała się z 2.393 sklepów o łącznej powierzchni 1,5 mln mkw.

Przypomnijmy, w czerwcu 2013 r. pojawiły się nieoficjalne informacje, że Marek Mikuśkiewiecz szuka kupca na Marcpol. Sieć zaprzeczyła tym doniesieniom. 

Sieć MarcPol jest obecna w 32 miastach Polski i posiada 65 sklepów.  

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • jagna 2014-10-25 21:17:40

  biedronka juz dawno nie jest polska ...

 • Pai 2014-04-14 19:48:54

  widać że anna to etatowy naganiacz JM. Ta szrańcza, choć obecnie niewyobrażalne zacznie wkrótce zatruwać się swoją pazernością, czego życzę jak najszybciej dla dobra (jak stwierdził Mario) polskiego handlu

 • anna 2014-03-20 14:48:43  Biedronka współpracując z ponad pięciuset polskimi producentami oferuje starannie wyselekcjonowane produkty najwyższej jakości, codziennie w niskich cenach. Ja tam kupuje i jestem bardzo zadowolona -))

  Firma zatrudnia ponad 47 000 pracowników. Biedronka jest też jedną z najpopularniejszych polskich marek – została pięciokrotnie nagrodzona prestiżowym tytułem Superbrands, zajmuje też 3. miejsce w rankingu najcenniejszych polskich marek dziennika „Rzeczpospolita”.

ZOBACZ WSZYSTKIE (5)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane