PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Biedronka nie pracuje obecnie nad mniejszym formatem

www.portalspozywczy.pl 5 maja 2013 19:02

Tomasz Suchański, dyrektor generalny sieci Biedronka, poinformował w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl, że Biedronka nie pracuje obecnie nad projektem małego sklepu typu convenience, jednak dodał, że "coś takiego może się w przyszłości pojawić".

Od kilku miesięcy przedstawiciele branży handlowej spekulują nt. możliwego uruchomienia przez Biedronkę małego sklepu convenience, nawiązującego konceptem do tego, co robi Żabka i Freshmarket.

Tomasz Suchański, dyrektor generalny sieci Biedronka, w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl zaprza tym informacjom, wyjaśniając, że obecny koncept sklepu Biedronka to w założeniu „sklep pełniący funkcję „convenience" w wymiarze bliskości, oferty artykułów zaspokajających codzienne potrzeby oraz wygodnych rozwiązań".

Dodaje, że „takiego projektu jak małe sklepiki Żabki nie ma". - Nie pracujemy nad taką kategorią sklepu. Oczywiście - zaznacza Tomasz Suchański - nigdy nie wykluczamy, że coś takiego może się w przyszłości pojawić.

I dodał: - Obecnie konsolidujemy nasz format, cały czas nad nim pracujemy i go ulepszamy. Traktujemy tę pracę, jako nasz priorytet.

Jednocześnie przypomniał, że w ramach sieci Biedronka działają niewielkie sklepy o powierzchni około 200 mkw. - Tak małych sklepów jest niewiele w skali naszej sieci, bo kilkadziesiąt, ale dowodzą naszej elastyczności - wyjaśnił Tomasz Suchański.

Jednocześnie sieć Biedronka testuje w małych miejscowościach - o czym pisał już portalspozywczy.pl - placówki partnerskie działające w systemie franczyzowym.

Przypomnijmy, że sieć Biedronka chce otworzyć w 2013 roku ok. 290 sklepów oraz dwa nowe centra dystrybucyjne, a w 2015 r. chce mieć 3000 placówek handlowych. Na koniec I kw. 2013 r. Biedronka miała 2145 sklepów, obsługiwanych przez 11 Centrów Dystrybucyjnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,06

  • Min

    2,05

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8099

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane