PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Biedronka nie zgadza się ze stwierdzeniami, że stosuje nieuczciwe praktyki rynkowe

www.portalspozywczy.pl 17 kwietnia 2015 19:44

Biedronka nie zgadza się ze stwierdzeniami, że stosuje nieuczciwe praktyki rynkowe

Cała branża mleczarska jest zbulwersowana wezwaniem jakie otrzymali dostawcy sieci Biedronka do natychmiastowej obniżki cen dostarczanych produktów o 15-20 proc. Jak dowiedział się portalspożywczy.pl, sieć Biedronka nie zgadza się z zarzutami odnoszącymi się do rzekomych nieuczciwych praktyk rynkowych stosowanych przez firmę, a także wykorzystywania jej dominującej roli.

- Zwracamy uwagę na to, że podlegamy pod tym względem nadzorowi realizowanemu przez niezależne instytucje i żadna z nich do tej pory nie wskazała na zarzucane nam praktyki - informuje Biuro Prasowe Jeronimo Martins.

- Nasza sieć funkcjonuje w oparciu o mechanizmy rynkowe. Ta zasada dotyczy również sposobu ustalania cen zakupu towarów. Obydwie strony negocjacji handlowych mają prawo wyrażać swoje oczekiwania dotyczące zasad kooperacji, w tym docelowej ceny produktu. Efektem tych negocjacji są zaakceptowane przez partnerów biznesowych warunki współpracy. Finalne ustalenia są zatem wypadkową oczekiwań i możliwości obydwu stron oraz obiektywnych warunków rynkowych - podkreśla Biedronka.

W pierwszych dniach kwietnia Biedronka wysłała do swoich dostawców pismo, w którym zarządała prawie natychmiastowej obniżki cen dostarczanych produktów. Obniżka miała wynieść 15-20 proc. Sieć swoje żądanie argumentuje faktem zniesienia kwot mlecznych.

Polska Izba Mleka i Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka skierowała do Ministra Rolnictwa Marka Sawickiego oraz Premier Ewy Kopacz pismo odnośnie skutków obniżania cen zakupu produktów mleczarskich przez sieci handlowe działające na polskim rynku.

- Z wielkim zaniepokojeniem obserwujemy działania międzynarodowych sieci handlowych, szczególnie Jeronimo Martins Polska, właściciela sieci Biedronka. Polityka sukcesywnego, nieuzasadnionego żądania obniżania cen dostawcom produktów mleczarskich była przez nas sygnalizowana i podnoszona wielokrotnie. W ostatnich dniach te działania nasiliły się ponownie. Żądania natychmiastowego obniżania cen podstawowych produktów mleczarskich pojawiły się wraz z zakończeniem systemu kwotowania mleka. Zdaniem kierownictwa JMP uwolnienie rynku mleka spowodowało obniżkę cen na rynku europejskim. (...) - piszą przedstawiciele branży mleczarskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Andrzej 2015-04-22 09:25:51

  Proszę napisać osobowo, nie Jeronimo Martins, kto personalnie żąda takich obniżek... Kupiec, dyrektor czy prezes..? Niech sie wszyscy dowiedzą jak to działa!!!

 • konsument 2015-04-21 20:46:36

  Ceny w Biedronach Portugale podwyższają a od producentów chcą obniżek. Polacy nie dajcie się okradać

 • apel 2015-04-21 20:37:35

  Apel do producentów mleka.  Podnieście ceny dla Jeronimo i Lidla o 20%.  Podnieście ceny solidarnie wszyscy.  Nie dajcie się im poniżać.

ZOBACZ WSZYSTKIE (5)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  7,45

 • Śr

  4,19

 • Min

  2,97

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7869

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane