PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Biedronka nie zwalnia marketingowego tempa. Atakuje kolejną promocją

Autor: dlahandlu.pl 6 marca 2013 13:21

Nie milkną jeszcze komentarze po wykorzystaniu wizerunku aktora Daniela Olbrychskiego w kampanii sklepów Biedronka "My Polacy tak mamy...", a sieć startuje już z kolejną odsłoną promocji.

Nowa kampania pod hasłem „Sommelier poleca" wykorzystuje wizreunek Tomasza Kołeckiego - Majewicz, wielokrotnego Mistrza Polski Sommelierów, który rekomenduje wina w myśl zasady, że „dobre wino nie musi być drogie". W pierwszej połowie marca sommelier poleca portugalskie wina Regia Colheita.

Rekomendowane w kampanii wina będą wyeksponowane na najwyższych półkach i oznaczone specjalnymi zawieszkami. O aktualnie polecanych przez eksperta winach informować będą także plakaty rozwieszone w sklepach Biedronka.

Wina Regia Colheita reprezentują portugalski region Alentejo. Dostępne są w wersji białej i czerwonej w cenie 19,99 zł.

Kampania „Sommelier poleca" stanowi uzupełnienie stałego asortymentu win oraz festiwali win z Francji, Portugalii, Hiszpanii, Włoch i Nowego Świata.

Jak wynilka z danych AGB Nielsen Media Research przez dwa tygodnie lutego 2013 roku Biedronka wydała ok.12,2 mln zł na reklamę telewizyjną (ceny według oficjalnych stawek stacji telewizyjnych). Jak wspomniał na konferencji prasowej dyrektor generalny sieci Tomasz Suchański, Biedronka zamierza pozostawić wydatki reklamowe na wysokim poziomie, porównywalnym z 2012 rokiem.

W komentarzu do Rankingu Kondej Marketing czytamy, że Biedronka utrzymała pozycję lidera pośród sieci detalicznych w Polsce. - Biedronka dokonuje przekształceń swoich sklepów, lecz przy tej okazji traci dotychczasową przewagę cenową. Dyskontem nie chce być, supermarketem nie będzie, więc pozostaje wydawanie milionów na przekonywanie klientów, że Biedronka jest najlepsza - czytamy w komentarzu do Rankingu Kondej Marketing. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,99

  • Śr

    2,55

  • Min

    1,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7631

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane