Biedronka o planach rozwoju marki własnej

Autor: dlahandlu.pl 22 stycznia 2014 13:24

- W naszym asortymencie obecnie ok. 60 proc. stanowią marki dedykowane sieci Biedronka. Marki własne, tworzone przez dystrybutorów, coraz częściej są traktowane i odbierane przez klientów jako samodzielne, silne brandy, na równi z producenckimi. Marka produktu jest tylko jednym z czynników, którymi kierują się klienci przy wyborze produktu - na równi z jego składem, jakością czy opakowaniem - komentuje Alfred Kubczak, dyrektor ds. korporacyjnych Jeronimo Martins Polska S.A.

Oczywiście, wyróżniającą się na rynku grupę stanowią znane i lubiane marki z długoletnią historią, które renomę i zaufanie budują od lat, i które często w znaczącym stopniu wpływają na decyzje zakupowe. Najczęściej jednak przypisanie określonego brandu do kategorii tzw. marek własnych lub tzw. marek producenckich może stanowić dla klientów trudność - w większej mierze jest to kategoryzacja stosowana wewnątrz branży handlowej - dodaje Alfred Kubczak. 

- Wspólnie z naszymi partnerami handlowymi jesteśmy jednym z liderów w budowaniu silnych marek. Warto przypomnieć, że codziennie ponad 3,5 mln klientów odwiedzają sklepy Biedronka, a zakupy w nich regularnie robi 76 proc. Polaków. Wiele marek dostępnych w sieci Biedronka ma wiodącą pozycję na rynku. Doskonałym przykładem są oferowane przez nas pieluszki DADA, które są liderem rynkowym w swojej kategorii. Innym przykładem jest ekspress na kapsułki Italico produkowany specjalnie dla naszej sieci wraz z uzupełniają linią kaw i akcesoriów. Rozwijamy oczywiście kategorie spożywcze marek własnych, m.in. FruVita, Kraina Mięsa, Marinero, Magnetic, Polaris. Wierzymy, że siłę marki buduje nie tylko odpowiednia komunikacja, ale także jej ścisły związek z sygnowanym produktem. W sieci Biedronka tzw. marki parasolowe są najczęsniej przypisane do jasno określonej kategorii produktów (np. nabiał, świeże mięso, ryby, napoje, przetwory etc.). Zamierzamy nadal kontynuować zrównoważony rozówj funkcjonujących marek, wykorzystując przy tym szeroką gamę istniejących narzędzi, takich jak materiały informacyjne w sklepach, ulotki i foldery, kanały internetowe czy kampanie marketingowe - informuje Alfred Kubczak.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • MHD 2014-01-22 16:45:41

    I znowu ta biedrona,jeszcze raz proszę redakcję portalu o dzień bez owada!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4296

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane