Biedronka: Obecnie skupiamy się na udostępnieniu klientom jak najszerszej sieci bankomatów

Autor: www.dlahandlu.pl 29 stycznia 2013 10:55

Główny problem wiążący się z wprowadzeniem płatności bezgotówkowych, za pomocą kart płatniczych to wysokość opłat transakcyjnych, które są w Polsce nadal jednymi z najwyższych w Europie. Nigdy nie odrzucaliśmy pomysłu wprowadzenia do sieci Biedronka płatności kartą. Trzeba jednak wziąć pod uwagę liczbę naszych sklepów i dzienną liczbę transakcji w każdym z nich. Mówimy przecież nie tylko o opłacie interchange, ale również o opłatach systemowych, opłatach za terminale POS - a w przypadku sieci Biedronka mówimy o ponad 2100 sklepów - mówi Anetta Jaworska-Rutkowska, kierownik ds. relacji zewnętrznych Jeronimo Martins Polska.

- Obecna wysokość opłat związanych z obsługą transakcji bezgotówkowych spowodowałaby obciążenie naszych klientów dodatkowym kosztem. Byłoby to niespójne z naszą strategią. Oczywiście, z uwagą obserwujemy wszystkie inicjatywy, które pojawiają się na rynku w zakresie płatności bezgotówkowych, w tym również płatności mobilnych. Nasze decyzje będą jednak podejmowane w oparciu o ocenę stanu faktycznego, a nie możliwych scenariuszy. Dlatego w chwili obecnej skupiamy się na rozwiązaniu alternatywnym - udostępnieniu klientom sieci Biedronka jak najszerszej sieci bankomatów obok naszych sklepów, co ułatwia dokonywanie płatności w naszych sklepach - dodaje Anetta Jaworska-Rutkowska.

Przedstawicielka sieci zaznacza, że firma na bieżąco analizuje potrzebę i opłacalność wdrożenia płatności bezgotówkowych w sieci Biedronka. Obecnie jednak jedyną obowiązującą formą płatności w sklepach Biedronka jest gotówka. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Marta 2013-01-29 14:41:51

  Niestety, ale nie zawsze mam gotówkę i dużo zakupów żywnościowych robię płacąc kartą kredytową lub przelewem ( w mojej aptece) mam czas na zapłatę miesiąc,ale zwykle płacę w ciągu tygodnia.A z karty kredytowej nie opłaca mi się pobierać gotówki bo procenty lecą od dnia wypłaty. Płacąc nią korzystam z darmowego kredytu, bo robię zakupy zaraz po rozliczeniu karty za dany miesiąc i mam ponad 50 dni na zapłatę . Gdybym miała na tyle pieniędzy ,że mam na koncie swoje pieniądze wypłata z bankomatu nie byłaby problemem. Żeby wypłacać trzeba mieć na koncie kasę.I tu jest problem . Więc bankomaty mi nie pomogą.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  13,99

 • Śr

  7,24

 • Min

  3,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5083

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane