PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Biedronka odpowiada protestującym ze Słupska

Autor: pr 20 września 2013 20:01

„(...) sieć sklepów Biedronka swój rozwój zawdzięcza przede wszystkim klientom, którzy doceniają naszą ofertę produktów wysokiej jakości w codziennie niskich cenach. Jak każda dynamicznie rozwijająca się firma, na bieżąco oceniamy możliwości rozwoju w nowych lokalizacjach oferowanych przez rynek, co jest wynikiem ciągłej analizy potrzeb naszych klientów." - piszą w oświdczeniu przedstawicele Biura Prasowego Jeronimo Martins Polska S.A., firmy do której należy sieć Biedronka.

"Podkreślamy jednocześnie, że poszukując nieruchomości na potrzeby naszej sieci, przystępujemy do rozmów z właścicielem lub do przetargu na wynajem obiektu, który już wcześniej trafił na rynek nieruchomości na podstawie decyzji właściciela. Tak również było w przypadku lokalizacji na terenie Starego Browaru w Słupsku. Budowa sklepu Biedronka w tym miejscu jest planowana w pełnej zgodności z obowiązującymi przepisami, w tym z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego oraz wydanym przez lokalne władze pozwoleniem na budowę." 
Jak wyjaśniają w piśmie przedstawicele firmy "oczywiście, zdajemy sobie sprawę - również w kontekście trwającej publicznej dyskusji na ten temat - z różnego postrzegania planów powstania naszej placówki we wskazanym miejscu. Jednocześnie kierujemy państwa uwagę na fakt, że obok osób mających wątpliwości związane z taką lokalizacją sklepu, są też osoby, które czekają na placówkę handlową w tej lokalizacji oraz chcą korzystać w przyszłości z naszej oferty."
I dodają "rozumiemy, że mieszkańcy Słupska dbają o jak najlepszy dla nich wygląd i atmosferę bezpośredniego otoczenia. Zapewniamy tym samym, że każdorazowo staramy się dopasować format i charakter swoich sklepów do miejsca, w którym one powstają, i jesteśmy gotowi do adaptacji naszych placówek do lokalnych warunków w porozumieniu z mieszkańcami oraz lokalnymi władzami. Wszędzie, gdzie jest taka potrzeba, ściśle współpracujemy także z miejscowym konserwatorem zabytków.

Jak piszą przedstawicele JMP "przykładem takiej współpracy, a także naszej aktywności, może być sklep Biedronka, który z powodzeniem funkcjonuje na toruńskiej starówce przy ul. Szerokiej. Warto podkreślić, że w tym sklepie podjęliśmy szereg działań, aby zabezpieczyć i wyeksponować walory architektoniczne we wnętrzach, a zewnętrzną elewację dostosowaliśmy do charakteru miejsca. Dzięki temu odsłonięte zostały elementy zabytkowej posadzki, muru z wątkiem gotyckim oraz freski, ukryte wcześniej pod warstwami tynku i płyt gipsowych. Przykładów takich działań w skali kraju jest znacznie więcej."Przedstawicele Biedronki zwracają uwagę na fakt, że "budynek, w którym działało słupskie kino Milenium, zanim powstał w tym miejscu nasz sklep, przez długi czas stał pusty i niszczał. Podobna sytuacja dotyczy nie funkcjonującego już Starego Browaru. Dodamy, że sklep sieci Biedronka nie powstanie w głównym, zabytkowym budynku browaru. Zostanie on wybudowany na miejscu dawnej wozowni, która znajdowała się w bardzo złym stanie technicznym, i - po zakwalifikowaniu do rozbiórki - została wyburzona. Jej pozostałością jest zabytkowa ściana elewacyjna, która zgodnie z ustaleniami z konserwatorem zabytków zostanie zabezpieczona i odnowiona. Również elewacja budynku ma nawiązywać do zabytkowych pozostałości. Tym samym chcielibyśmy zapewnić, że uważnie wsłuchujemy się w głosy dotyczące kwestii lokalizacji placówki Biedronka na terenie byłego Starego Browaru w Słupsku i jesteśmy otwarci na rozmowy z mieszkańcami, a także władzami miasta nt. warunków adaptacji naszego sklepu na wskazanym terenie."

 • b. prac. sieci 2013-09-27 17:55:31

  Wszystko pięknie ale te zawsze niskie ceny i jakość to zasługa dostawców, producentów wykorzystywanych, szantażowanych przez was. Wy nie płacicie podatku w Kraju za zgodą naszej elity gamoniowatej a na dodatek jak np. zamawiacie 30 ton mięsa wymuszacie i dostajecie najniższą cenę, a polskie sklepy zamawiając kilka, kilkanaście kilogramów mięsa i ich przetworów mogą liczyć nie mogą liczyć na dobrą cenę i na promocję na koszt dostawcy!!! Po co ta obłuda- zahamować ekspansję blaszaków niech biedronka buduje zakłady produkcyjno-przemysłowe u nas!!!!!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  3,99

 • Śr

  2,55

 • Min

  1,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7631

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane