Biedronka opanowała Warszawę, najwięcej sklepów na Pradze Południe

Autor: wp.pl 12 października 2015 19:51

Ostatnie cztery lata to prawdziwa inwazja sklepów sieci Biedronka w Warszawie – ujawniły badania przeprowadzone na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie w stolicy działa ponad sto Biedronek, podczas gdy największy konkurent, Lidl, ma pięciokrotnie mniej placówek - czytamy w serwisie Wirtualna Polska.

Najwięcej, bo aż 13 Biedronek jest na Pradze Południe. Na Woli sieć ma 10 placówek, a na Bemowie 9. Biedronki dotarły również do Śródmieścia, gdzie znajduje się siedem dyskontów, w tym tak prestiżowych lokalizacjach, jak Nowy Świat czy okolice Starego Miasta. Najmniej Biedronek mamy w dzielnicach obrzeżnych, Rembertów, Wawer, Wesoła, to są pojedyncze sklepy - mówi na łamach Wp.pl dr Magdalena Fuhrmann z Zakładu Geografii Miast i Organizacji Przestrzennej UW. 

Zdaniem ekspertki mała liczba placówek sieci w dzielnicach peryferyjnych może dziwić. Stanowi jednak element szerszej strategii marki, która odchodzi od formatu typowego dyskontu. W Warszawie większość Biedronek to nie sklepy na przedmieściach, do których jeździ się samochodem, tylko obiekty zlokalizowane na blokowiskach. Sieć wkracza również na tereny w pobliżu siedzib korporacji.

Sieć stara się, by każde otwarcie nowego sklepu stanowiło lokalne wydarzenie. Biedronki bardzo oddziałują na okolicę i pobliskie sklepy. - Można zauważyć, że w sąsiedztwie Biedronki funkcjonują również inne sklepy spożywcze, nie tylko dyskontowe. Bardzo często też obok Biedronek znajdują się sklepy sieci Rossmann. One się uzupełniają ofertą i trudno tu mówić o bezpośredniej konkurencji. Natomiast przypuszcza się, że powstanie nowej Biedronki może negatywnie wpływać na drobne sklepy spożywcze - mówi dr Fuhrmann.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • przestrzennista 2015-10-16 10:40:49

  "Zdaniem ekspertki mała liczba placówek sieci w dzielnicach peryferyjnych może dziwić. "  Heh, niezła Pani ekspertka. Proponuję porównać liczbę mieszkańców w poszczególnych dzielnicach - skoro Wola jest kilkukrotnie większa od Rembertowa, to i sklepów będzie kilka razy więcej.

 • gość 2015-10-14 11:30:54

  UOKiK- zadowolony, że rynek pęcznieje i konkurencyjność rośnie ;]

 • Agata 2015-10-13 15:32:11

  I niestety tak się dzieje, że małe sklepiki przegrywają z Biedronką w pobliżu. Tak stało się na Mokotowie.

  - kto chce się kopać z koniem ?!

ZOBACZ WSZYSTKIE (4)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8846

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane