Biedronka otworzy jeszcze 2 sklepy na dworcach?

Autor: money.pl 15 marca 2018 19:57

Chodzi o sklepy w Świeciu i we Wrocławiu. Pierwsza z nich jest zlokalizowana w dawnym budynku dworca PKS. Obok znajduje się dyspozytornia. Dworcowa poczekalnia znajduje się na zewnątrz, pod wiatami. To budzi wątpliwości związkowców z „Solidarność '80” w Jeronimo Martins Polska - podaje money.pl

Związek wysłał zawiadomienie do Państwowej Inspekcji Pracy, aby ta przeprowadziła kontrolę w obu przypadkach.

Informacja o pójściu do pracy w niehandlową niedzielę miała, krótko mówiąc, nie wzbudzić zadowolenia pracowników obu placówek. 11 marca mogli cieszyć się z wolnego, ale już 18 decyzją sieci pójdą do pracy.

- Otwarcie sklepu w niedzielę objętą zakazem jest decyzją biznesową pracodawcy, który jest nastawiony na czysty zysk. Te kilka Biedronek wielkiej zmiany w ogólnym zysku Jeronimo Martins Polska nie przyniesie, ale wydaje nam się, że to manifestacja sieci i próba pokazania tego, że skoro jest dużym pracodawcą, zatrudniającym kilka tysięcy pracowników, to może dyktować prawo – twierdzi Robert Jacyno, rzecznik prasowy NSZZ "Solidarność '80".

Biuro prasowe Jeronimo Martins Polska potwierdziło money.pl, że rzeczywiście kolejne sklepy będą czynne - we Wrocławiu przy Dworcu Głównym w godzinach od 9:00 do 20:00, a przy dworcu autobusowym w Świeciu od 8:00 do 20:00.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,49

  • Śr

    3,41

  • Min

    2,51

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4361

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697968

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane