Biedronka podnosi pensje pracowników, minimalna płaca to 1870 zł brutto

Autor: www.dlahandlu.pl 4 kwietnia 2012 10:08

Biedronka podnosi pensje pracowników, minimalna płaca to 1870 zł brutto

Zarząd Jeronimo Martins Dystrybucja S.A. - właściciela sieci sklepów Biedronka - podjął decyzję o kolejnej podwyżce wynagrodzenia dla pracowników sieci. Regularne podwyższanie poziomu wynagrodzeń jest elementem polityki pracowniczej Biedronki. Wynagrodzenia wzrosną średnio o 4 proc. Po podwyżce minimalna płaca w Biedronce wyniesie 1870 zł brutto miesięcznie.

Po podwyżce minimalne wynagrodzenie podstawowe jest o blisko 25 proc. wyższe, niż płaca minimalna w kraju. W ostatnich 6 latach płaca minimalna w sieci wzrosła o ponad 50 proc. Biedronka od wielu lat jest liderem w prowadzeniu odpowiedzialnej polityki pracowniczej. Każdy z pracowników sklepów i centrów dystrybucyjnych, obok wspomnianej podstawy wynagrodzenia, jest objęty systemem premiowym. Średnia miesięczna premia na stanowisku kasjera w roku 2011 wyniosła prawie 300 zł.

Pracownicy Biedronki otrzymują także jeden z najbogatszych pakietów socjalnych na rynku. Objęci są m.in. programem profilaktyki zdrowotnej w postaci bezpłatnych badań specjalistycznych i szczepień. Do pakietu należą również wyprawki dla pierwszoklasistów i noworodków oraz programy pomocy dla potrzebujących.

W latach 2010 i 2011 pracownicy, decyzją zarządu, otrzymali również dodatkową premię, związaną z dobrymi wynikami uzyskiwanymi przez sieć Biedronka. Kolejna taka premia, w wysokości 1250 złotych brutto, zostanie wypłacona w miesiącu kwietniu.

Dynamiczny rozwój sieci pozwala na tworzenie nowych miejsc pracy, szczególnie cennych w regionach o wysokim bezrobociu. W 2012 r. Biedronka planuje stworzenie ponad 3 000 nowych miejsc pracy w całym kraju.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • gosc 2016-04-27 16:59:39

  Podniesli pensje a dodatkowej rocznej nie bedzie a my po 12 h robimy i za wszystko odpowiadamy jak zwykle i za zwolnienia 150zl brutto wieciej jesli nie chodzisz do dupy wymyśli

 • jeden z niewolników biedr 2015-04-21 21:05:37

  Biedronka wykorzystuje pracowników jak nikt inny. W tak wielkim sklepie zatrudnia tylko 12 pracowników. Taki sam polski sklep zatrudnia ponad 30. Powinni się wstydzić oszukiwać, że oni dobrze wynagradzają. Oni najlepiej wykorzystują

 • mario 2015-04-17 17:36:43

  Do: Przewodniczący Stowarzyszenia Stop Wyzyskowi – Biedronka

  Edward Gollent  Panie Edwardzie, trzeba pukać i punktować tych niszczycieli Polskich przedsiębiorców którzy są wspierani przez naszych decydentów.

  Ale by też trzeba powiedzieć kto tworzył Biedronki, po to aby je sprzedać i dać gotowca w obce łapy - udając że to polska Sieć. Tak trzymać, tylko że szerszej publice o tym się nie mówi, publicznie w TV i radiu oraz prasie na pierwszych stronach, zamiast pieprzyć o Ukrainie i innych sprawach, powinno się o tych trąbić i to bardzo mocna.

ZOBACZ WSZYSTKIE (12)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9628

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane