Biedronka poszerza asortyment świeżych ryb

Autor: www.dlahandlu.pl 19 grudnia 2011 09:39

Biedronka poszerza asortyment świeżych ryb

- Klienci sieci Biedronka okazują coraz większe zainteresowanie zakupem świeżych ryb. Staramy się odpowiedzieć na te oczekiwania, m.in. oferując porcjowane świeże ryby (łosoś, pstrąg) w wygodnych i bezpiecznych opakowaniach - mówi w rozmowie z portalem www.dlahandlu.pl Marcin Domański, dyrektor branży w Jeronimo Martins Dystrybucja.

- Również w związku ze zbliżającym się okresem świątecznym już w połowie grudnia rozpoczęliśmy sprzedaż świeżych karpi - nasze sklepy będą zaopatrywane w nie codziennie, aż do Świąt Bożego Narodzenia. Karpie będą u nas dostępne w formie świeżych płatów ze skórą.
Chciałbym podkreślić, że nie sprzedajemy w sieci Biedronka żywych ryb. Świeże ryby, dostępne w naszych sklepach, to ryby już oczyszczone, porcjowane i zapakowane w hermetyczne opakowania bezpośrednio u producenta. Zapewnia to rybie czystość i świeżość, eliminując jednocześnie problem polegający na własnoręcznym zabijaniu i patroszeniu ryby. Uważamy, ze taka forma sprzedaży po pierwsze zapewnia maksymalną wygodę klientom, a po drugie jest bardziej higieniczna, zabezpieczając rybę aż do czasu otwarcia opakowania do spożycia - mówi Marcin Domański.

- Dodam także, że od naszych dostawców wymagamy stosowania humanitarnych sposobów uśmiercania ryb, możliwych do zastosowania w przetwórstwie. Jednocześnie, zobowiązujemy dostawców do zapewnienia dobrych warunków utrzymania karpi w hodowli, oraz do maksymalnego skrócenia czasu od połowu do uśmiercenia. Na przykład karpie, które dostępne są w sklepach Biedronka, już godzinę po odłowie ze stawu są patroszone i przygotowywane do sprzedaży. Dzięki temu, ryby nie są narażone na wielogodzinny transport oraz późniejsze przebywanie przez długi czas w ciasnych zbiornikach. Oznacza to, że klient ma gwarancję kupna świeżej ryby, hodowanej i transportowanej zgodnie z najwyższymi standardami - wyjaśnia dyrektor branży Jeronimo Matins Dystrybucja.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,50

  • Śr

    3,28

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9701

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 772811

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane