PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Biedronka poszerza działalność w Polsce. Nie tylko sprzedaż, ale i produkcja

Autor: dlahandlu.pl 9 sierpnia 2016 11:06

Biedronka poszerza działalność w Polsce. Nie tylko sprzedaż, ale i produkcja

Firma Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci sklepów Biedronka, uruchomiła fabrykę zup gotowych do spożycia. Tym samym spółka rozszerza zakres swojej działalności w Polsce o produkcję. Na półki sklepów Biedronka trafią zupy ze świeżymi warzywami, dostarczanymi przez krajowych dostawców.


„Zupy z Naszej Kuchni” będą sprzedawane na wyłączność w sklepach Biedronka. Przygotowywane są z użyciem świeżych warzyw, pochodzących od krajowych dostawców, którzy na co dzień współpracują z siecią Biedronka. W procesie produkcji wykorzystano proces szybkiego schładzania, który pozwala zachować kilkudniowy okres przydatności do spożycia, bez stosowania konserwantów.

Jeronimo Martins Polska zainwestowała w projekt ponad 30 mln zł. Zakład produkcyjny ulokowano w Parzniewie k. Warszawy. Wcześniej, w 2014 r., Biedronka uruchomiła tam centrum regionu i centrum dystrybucyjne. Dzięki nowej inwestycji w zakład produkcyjny, stworzono miejsca pracy dla ok. 40 osób.

- Poprzez rozpoczęcie działalności produkcyjnej, JMP wchodzi na nowy poziom jako inwestor. W ten sposób doceniamy potencjał polskiego rynku – powiedział Alfred Kubczak, dyrektor ds. korporacyjnych w Jeronimo Martins Polska.
„Zupy z Naszej Kuchni”, oferowane w Biedronce, będą początkowo dostępne w trzech smakach: krem pomidorowy z pomidorem malinowym, krem brokułowy i krem kalafiorowy. W najbliższym czasie planowane jest poszerzenie oferty o nowe wersje kremów, a także dalsze poszukiwanie znanych i lubianych przez Polaków smaków.

Kremy z linii „Zupy z Naszej Kuchni” mogą być spożywane przez wegetarian i wegan, ponieważ do ich produkcji nie były używane żadne składniki pochodzenia zwierzęcego. Skład zup został wyeksponowany w dobrze widocznym miejscu - na wieczku. Opakowanie pozwala na bezpieczne podgrzanie zupy.

Zupa-krem (450 g) kosztuje 3,99 zł. Można ją będzie także zakupić w ramach ofert promocyjnych, np. trzy sztuki w cenie dwóch.

Pierwsza partia produktów trafi do sprzedaży 10 sierpnia br. w warszawskich sklepach Biedronka. Stopniowo liczba placówek, w których zaoferowane zostaną „Zupy z Naszej Kuchni”, będzie się zwiększać.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • m 2016-08-13 09:05:37

  Prawie 4 zł za 450 g ? Nieźle nas chcą wykorzystywać. W Niemczech świeże zupy sa sprzedawane w marketach w cenie oscylujacej w okolicach 1 EURO za 800 g !

 • Mówli ... "zupa z trupa" 2016-08-10 00:09:43

  Brawo, Biedronka poprawi sobie rotację i zmniejszy ubytki wybranych warzyw w magazynach centralnych (a może i produkty reklamowane przez sklepy zagospodaruje), i jeszcze na tym dodatkowo zarobi. Pewno pomidor, kalafior i brokuł sprawiały najwięcej kłopotów więc idą na pierwszy ogień. Takich warzyw potrafi się starzeć i psuć sporo, co przy skali Biedronki daje już tony i grube tysiące. Do tego coraz więcej w UE "reklamy" i prawnych regulacji - co do zasady słusznej - kwestii dotyczącej ograniczenia marnowania żywności. Szkoda tylko, że za wszystkim stoi wielki biznes. A mogłoby być tak pięknie, gdyby obniżyli ceny i ludzi byłoby stać na większe zakupy, albo mogliby nieodpłatnie przekazywać nadmiar warzyw np. jakimś ośrodkom pomocy. To jednak łączyłoby się tylko z satysfakcją moralną, a w biznesie nie o to przecież chodzi.

  I jeszcze jedno. Osobiście wolę kupić całe warzywa i ugotować je według własnego upodobania. Te gotowe zupki kremy nie mają u mnie żadnych szans.

 • brawo 2016-08-09 17:44:00

  lidl,kaufland,biedra itd. hit..r zaczął reszta robi swoje w białych rękawiczkach

ZOBACZ WSZYSTKIE (7)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8221

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane