Biedronka pozwana za naruszenie dóbr osobistych prawie 20 lat temu

Autor: dziennikelblaski.pl 29 stycznia 2018 10:44

Biedronka pozwana za naruszenie dóbr osobistych prawie 20 lat temu Fot. Żelazna Studio

Byli pracownicy sklepów Biedronka domagają się od dyskontu wielotysięcznych odszkodowań za złe warunki pracy. Chcą także publicznych przeprosin. Proces w tej sprawie będzie się toczył w elbląskim sądzie i rozpocznie się 5 marca - informuje dziennikelbląski.pl.


Na wytoczenie pozwu przeciwko Biedronce zdecydowało się ośmiu byłych pracowników sieci. Domagają się zadośćuczynienia za naruszanie praw pracowniczych, jakie miały miejsce w sklepach. Pracownicy twierdzą, że chodzi o naruszanie zasad BHP, liczne nadgodziny oraz ciężką, fizyczną pracę. Pełnomocnik powodów zaznacza, że sklep przez bardzo długo czas nie miał na stanie wózków widłowych.

Kwoty, jakich się domagają, wahają się między 11 a 48 tysięcy złotych. Ponadto chcą, aby na stronie internetowej sklepu znalazło się oświadczenie, w którym sieć przeprasza za swoje zachowanie wobec nich.

Sprawa obecnych skarżących nie jest nowa, bo pochodzi mniej więcej z tego samego okresu, co głośna sprawa pasłęczanki, zatrudnionej w Biedronce w latach 1997-2002.

Przeczytaj cały tekst na dziennikelblaski.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,59

  • Śr

    3,49

  • Min

    1,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 3903

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane