PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Biedronka przegrała w sądzie pracy

Autor: Głos Wielkopolski 28 maja 2015 11:39

Renata Adamczyk, była pracownica marketu Biedronka przy ul. Poznańskiej w Pile została zwolniona dyscyplinarnie. 27 maja była zastępczyni kierownika sklepu wygrała w sądzie pracy - podaje Głos Wielkopolski.

Kobieta walczyła nie tylko o odszkodowanie w wysokości trzech miesięcznych pensji, ale także o zmianę trybu zwolnienia z dyscyplinarki, na rozwiązanie stosunku pracy za porozumieniem stron.

Sąd na rzecz powódki zasądził 8,5 tysiąca złotych, kolejne jej roszczenia oddalił. Sąd nie mógł orzec zmiany trybu zwolnienia na świadectwie pracy, bo powódka musiałaby wnieść o jego sprostowanie, czego nie uczyniła. Ale najważniejsze jest to, że wraz z uznaniem roszczenia Renaty Adamczyk sąd uznał, iż nie złamała artykułu 52. Kodeksu Pracy, który mówi o ciężkim naruszeniu obowiązków pracowniczych. Tym samym jeśli wyrok się uprawomocni, były pracodawca Jeronimo Martins sam będzie musiał zmienić tryb wypowiedzenia na trzymiesięczne.

Rozprawa z powództwa byłej pracownicy toczyła się od stycznia tego roku. Jej zwolnienie z pracy było mocno kontrowersyjne. Kobieta robiąc pracownicze zakupy przez nieuwagę nie zapłaciła za sześciopak wody wart niecałe 5 zł. Przełożeni uznali, że celowo ukryła wodę, co ich zdaniem było ciężkim naruszeniem jej obowiązków.

Więcej w Głosie Wielkopolskim

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • kunte 2015-05-29 14:13:17

    To prawda widac to golym okiem,klienci tez sa obserwowani,tez wszyscy to zlodzieje.Nie mozna spokojnie zrobic zakupow,bo juz za plecami ktos jest.Niewinni ludzi sa oskarzeni!Oni nawet nie potrafia przeprosic....

  • byla klientka 2015-05-29 14:03:07

    Ktos w koncu powinien sie za nich zabrac! wykorzystuja pracownikow na kazdym kroku,juz nie wspomne o pensjach.Dla nich wszyscy to zlodzieje,pracownicy sa caly czas kontrolowani,na kazdym kroku,caly czas musza sie pilnowac.szkoda pisac....

  • klientka 2015-05-29 07:06:52

    Cała Biedronka u nich wszyscy to złodzieje! Dobrze, że ktoś w końcu nosa im utarł!

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane