PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Biedronka przygotowuje otwarcia kolejnych "zielonych sklepów"

Autor: portalspozywczy.pl 29 sierpnia 2011 14:15

W 2008 roku przygotowaliśmy projekt wymiany źródeł światła, który miał na celu zmniejszenie zużycia energii elektrycznej w naszych placówkach handlowych. Został skutecznie zrealizowany i już przynosi bardzo dobre efekty. Obecnie mamy dwa tzw. "zielone sklepy", w przygotowaniu są cztery kolejne tego typu placówki - mówi Tomasz Suchański, dyrektor generalny sieci sklepów Biedronka.

- W takich "zielonych" sklepach testujemy w praktyce technologie, które będziemy wykorzystywać w dalszym rozwoju sieci naszych sklepów w Polsce. Sprawdzamy, na ile dostępne dzisiaj najnowsze technologie są w stanie zmniejszyć zużycie energii, a tym samym obniżyć nasze koszty.

- Weryfikujemy również, na ile te rozwiązania mogą zmniejszyć obciążenie środowiska naturalnego. Często nie są to jeszcze technologie, które możemy wdrażać w naszej sieci na szeroką skalę, ale musimy być z nimi na bieżąco, aby móc w przyszłości je skutecznie wykorzystać. Wbrew pozorom, budynek sklepu, takiego jak Biedronka, to współcześnie bardzo złożony mechanizm. Szereg instalacji: chłodniczych, wentylacyjnych, klimatyzacyjnych, czy zasilających to obszary, gdzie zastosowanie najnowszych rozwiązań może przynieść wiele korzyści - dodaje Tomasz Suchański.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane