PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Biedronka rozwija projekt ekosklepów

Autor: pr, www.dlahandlu.pl 10 lipca 2012 10:53

Polityka środowiskowa Jeronimo Martins zapewnia prowadzenie działalności firmy w sposób ekologicznie zrównoważony poprzez podejmowanie inicjatyw w trzech głównych obszarach: przeciwdziałania zmianom klimatycznym, zachowania bioróżnorodności oraz gospodarki odpadami. W 2011r. w sklepach i centrach dystrybucyjnych odzyskano, a następnie przekazano do recyklingu 100% wprowadzonych na rynek opakowań z drewna, 94% z papieru, 7% z folii oraz 57% zużytych baterii i akumulatorów.

Jak informuje firma, dzięki współpracy z polskimi dostawcami, usprawnieniu procesów logistycznych, wymianie floty na pojazdy Euro 5 i Econic NGT oraz przyczep 33 paletowych na 36 paletowe zmniejszono emisję CO2 aż o 56.5 ton. Wdrożenie systemu EDI, w tym elektronicznych faktur, z 34% dostawców pozwoliło zredukować o 68% ilość dokumentów papierowych  i zaoszczędzić ok. 1,2 mln kartek papieru, zaś wydruk materiałów reklamowych na papierze z recyklingu ocalił blisko 5 400 drzew.

Ustawicznie rozwijany projekt ekosklepów oraz wdrażanie sprawdzonych rozwiązań w tradycyjnych placówkach pozwala podnosić ich parametry środowiskowe. Opiera się on na zastosowaniu gruntowych wymienników ciepła, podwieszanych  i izolowanych sufitów, jednowarstwowej konstrukcji ścian, pieców kaskadowy, automatycznie zamykanych zaworach w umywalkach, energooszczędnych urządzeniach chłodniczych oraz energooszczędnych żarówkach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,99

  • Śr

    2,55

  • Min

    1,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane