Biedronka sprzedała rok temu 10 mln pączków. Czy w czwartek pobije rekord?

Autor: pr 21 lutego 2017 11:14

W 2014 r. Biedronka wprowadziła do swoich sklepów nowy dział - Cukiernia. Obecnie funkcjonuje on w ponad 1500 placówkach sieci. Koncept pomoże w zwiększeniu sprzedaży pączków i faworów w tłusty czwartek. W ubiegłym roku Biedronka sprzedała w ten dzień ponad 10 mln sztuk pączków.

Sieć rozwija kategorię Cukiernia we współpracy z dostawcami, którzy tworzą nowe miejsca pracy, budują kolejne zakłady produkcyjne i rozwijają swą działalność.

- Słodka kraina jest marką pączków dostępnych w stałym asortymencie wszystkich sklepów sieci Biedronka. Pączki te to polskie wypieki z nadzieniem wieloowocowym w wersji z lukrem lub pudrem dekoracyjnym, wyprodukowane przy użyciu tylko naturalnych aromatów, bez utwardzonych tłuszczów roślinnych ani substancji konserwujących. Ich dostawcą jest firma Stokson. W większości sklepów Biedronka pod koniec lutego w ofercie czasowej pojawią się też pączki z nadzieniem o smaku różanym z migdałami, pieczone przez regionalne piekarnie. Nowością w ofercie „tłustoczwartkowej” będą też produkty ręcznie ozdabiane i pakowane, dostarczane między innymi przez rodzinną firmę cukierniczą MW Janczewscy - zachwala Biedronka.

Producentem pączków Słodka Kraina jest polska rodzinna firma Stokson.

- W ciągu ostatnich 10 lat współpracy z Biedronką spółka rozbudowała istniejący zakład produkcyjny i wybudowała kolejny, wyspecjalizowany w produkcji donutów. W tym czasie zatrudnienie w firmie Stokson wzrosło o blisko 250%. Dzięki współpracy z Biedronką firma Stokson zakończyła w styczniu br. budowę kolejnej, nowej hali produkcyjnej, w której na trzech najnowocześniejszych liniach produkcyjnych pracę znajdzie kolejne 100 osób - opisuje sieć.

W 2015 roku Biedronka nawiązała natomiast współpracę z firmą rodzinną MW Janczewscy. Jak podaje Biedronka, od tego czasu spółka  stworzyła ok. 100 nowych miejsc pracy, uruchomiła dwie nowoczesne linie produkcyjne oraz zainwestowała w nowy zakład produkcyjny, który wkrótce zostanie oddany do użytku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,99

  • Śr

    6,74

  • Min

    5,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane