Biedronka testuje rozwiązania, które zbliżą ją do supermarketu

www.portalspozywczy.pl 22 września 2014 14:56

Biedronka testuje rozwiązania, które zbliżą ją do supermarketu

Portalspozywczy.pl odwiedził w Warszawie sklep, w którym Biedronka testuje, m.in. stoisko mięsne z obsługą, nowe działy z warzywami i owocami, piekarnią, czy alkoholami. Należąca do Grupy Jeronimo Martins sieć dyskontów pracuje nad kolejnymi rozwiązaniami, które zbliżą koncept jej sklepu do supermarketu.

Dziennikarze serwisu portalspozywczy.pl odnaleźli sklep w Warszawie, w którym Biedronka pracuje nad udoskonaleniem wielu rozwiązań sprzedażowych. Eksperymentalny koncept sklepu ma znacznie większą powierzchnię i dużo szerszy asortyment od klasycznej placówki Biedronki, która ma ok. 600-700 mkw. Zamiast otwartych regałów chłodniczych, w których oferowane są produkty świeże, w tym pakowane wędliny, sery, przetwory mleczarskie czy dania gotowe, sklep ma zestaw zamkniętych szaf chłodniczych.

Oprócz poszerzonego asortymentu, mamy tam poprawiony dział z warzywami "Warzywniak", nową odsłonę punktu odpieku pieczywa "Piekarnia" i działu z alkoholami "Piwniczka Wina i Alkohole". W sklepie pojawił się również regał cukierniczy "Cukiernia", a także na nowo zaaranżowany punkt z kwiatami "Kwiaciarnia". Największą rewolucją w "nowej" Biedronce jest stoisko mięsno-wędliniarskie z obsługą "Mięsny - Świeże Mięso, Smaczne Wędliny". Dział oferuje świeże wędliny, mięso surowe i żółte sery, a tuż przy ladach znajduje się regał z daniami gotowymi. Wardo dodać, że oferta stoiska, które ma kilkanaście metrów kwadratowych powierzchni cieszy się sporym zainteresowaniem kupujących.
Nowe rozwiązania handlowe przenoszą Biedronkę na zupełnie nowy poziom rynkowy. Oczywiście ewolucja dyskontu Biedronka w kierunku supermarketu Biedronka była widoczna dużo wcześniej jednak teraz projekt przybiera realny ształt, pokazując w jakim kiernku będzie ewoluował handel dyskontowy w Polsce. Biedronka wprowadzając kolejne rozwiązania ponownie pokazuje, że jest jedną z najbardziej innowacyjnych firm w kraju.

Przedstawiciele Jeronimo Martins podkreślają, że nie ma mowy o nowym koncepcie sklepu, ale raczej pewnym zestawie rozwiązań, która w jednym miejscu firma testuje. "(...) elementy formatu sklepu stanowią przykład testów, których na co dzień w naszej sieci prowadzimy wiele. W efekcie takich testów część rozwiązań trafia do standardowego formatu sklepu Biedronka. (...)." - odpowiada serwisowi portalspozywczy.pl firma Jeronimo Martins.
Według przedstawicieli Jeronimo Martins "poszczególne elementy mogą być testowane w kilku różnych sklepach sieci. Jednocześnie (...) rozwiązania podlegające testom różnią się między sobą w poszczególnych placówkach". Według informacji serwisu portalspozywczy.pl przynajmniej kilka sklepów z poszerzonym asortymentem testowanych jest w największych miastach kraju.

  • NG. 2014-09-29 13:53:25

    Dużo można powiedzieć o Biedronce, ale z całą pewnością nie to, że jest to atrakcyjne miejsce do robienia zakupów. Sklepy są ciasne i panuje w nich wieczny rozgardiasz. Towar nie jest układany, a rzucany na półki. Ale nie to jest najgorsze. Najgorsze wrażenie robi personel sklepów. Gdy obserwuję pracę tych kobiet, mam wrażenie, że biorę udział w wyzysku niewolników. Biegają (nie chodzą) po całym sklepie, od palet z towarem do kas, z zaplecza do klientów. Wyraźnie widać, że pracuje ich zbyt mało, by mogły pracować w humanitarny sposób. Jeśli przy kasie siada kobieta, która nie potrafi złapać tchu by powiedzieć "dzień dobry", a ręce trzęsą się jej ze zmęczenia tak, że mam problem z wydawanie drobnych, to co tu nie jest w porządku.

  • gosc 2014-09-27 09:19:55

    25.09 otwarto nowy sklep biedronki na granicy Chorzowa i Katowic. Wewnątrz również test z nowymi szafami chłodniczymi. Wg. mnie koncepcja chybiona ze wzgledu na fakt, że siegając po produkty trzeba za kazdym razem otwierac drzwi. Lepszy jest dostep swobodny.

  • Wioletta 2014-09-24 21:37:32

    Innowacyjność Biedronki polega na niewolniczej pracy. Powtórka z historii. Polacy przestańcie kupować w Biedronce. Kupujcie w polskich sklepach, targowiskach, bo zostaniemy (jeśli już nie jesteśmy) niewolnikami ekonomicznymi.

ZOBACZ WSZYSTKIE (6)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8963
Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane