Biedronka testuje samoobsługowe stacje paliw

Autor: Wiadomości Handlowe 3 grudnia 2012 11:51

Właściciel sieci Biedronka, który według listy 2000 największych firm w Polsce zajmuje trzecie miejsce (po PKN Orlen i Lotosie), testuje wejście w biznes paliwowy. Wiadomości Handlowe podały, że Portugalczycy prowadzą już sześć stacji benzynowych, które działają na terenie ich centrów dystrybucyjnych i służą wewnętrznym potrzebom firmy. Niedawno jednak ruszyła otwarta dla ogółu kierowców testowa stacja bezobsługowa przy sklepie w podwarszawskim Płochocinie. Specjaliści oceniają, że grupa JM, wzorem E.Leclerca, Tesco czy Auchan, zacznie uruchamiać kolejne punkty sprzedaży paliw.

W rodzimej Portugalii paliwa to część działalności biznesowej firmy. Stacje benzynowe Prio działają przy 36 supermarketach Pingo Doce.

 - Handel benzyną w pobliżu sklepów spożywczych to obecnie intratne przedsięwzięcie w Portugalii - przyznaje w rozmowie z „WH" Pedro Soares dos Santos, dyrektor zarządzający grupy JM. - Nie wykluczamy w przyszłości podobnej inwestycji w Polsce, tym bardziej że - jak pokazuje rzeczywistość - sprzedaż paliwa przy supermarketach może znacznie podnieść ich obroty - dodaje.

Nawet jeśli Portugalczycy nie zaangażują się bezpośrednio w tworzenie własnej sieci stacji benzynowych w Polsce, to mogą skorzystać z doświadczeń z ojczystego rynku. Zdaniem Joao Floresa, analityka firmy BCP Investimento, nad Wisłą grupa może poszukać podobnego kontrahenta jak Prio.

Firma nie potwierdza jednak tych doniesień.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • tomjaw 2013-01-05 11:21:26

    dlaczego ten tekst nie jest zdjęty albo opisany jako nie prawdziwy?

  • Plochociniak 2012-12-05 18:17:18

    Zamieszczony przez portal na zdjeciu sklep to nie jest dyskont Biedronki w Płochocinie. To jakiś inny sklep tej sieci. Co więc robi pod zdjęciem ten podpis o Płochocinie?

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane