Biedronka w ciągu 5 lat sprzedała 48 mln książek, głównie dla dzieci

Autor: businessinsider.com.pl 29 listopada 2017 11:19

Sieć dyskontów Biedronka stawia na książki. Jeronimo Martins Polska, właściciel dyskontu, poinformowało właśnie, że w ciągu 5 lat Biedronka sprzedała aż 48 mln książek. Połowę z nich stanowiły książki dla dzieci. Dlatego sieć po raz trzeci wydała własną książkę dla dzieci, a jej autorzy zdobyli ogromne nagrody – informuje serwis businessinsider.com.pl.

"Nieustraszony Strach na Wróble" - tak brzmi tytuł trzeciej już książki wydanej przez Biedronkę. Trafiła ona już do sprzedaży w nakładzie 45 tys. egzemplarzy. Książka powstaje w ramach konkursu "Piórko. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci". I choć jest on skierowany do debiutujących twórców, to nagroda w nim jest taka sama, jak w prestiżowym i cenionym konkursie literackim NIKE. Zwycięzcy bowiem otrzymują nagrody w wysokości 100 tys. zł każda. Takie pieniądze trafiają do autora tekstu i twórcy ilustracji.

Przy okazji premiery własnej książki, dyskont chwali się wynikami sprzedaży książek w ogóle. Jak tłumaczy Anetta Rutkowska-Jaworska, kierownik ds. relacji zewnętrznych i CSR, Jeronimo Martins Polska, Biedronka widzi deficyt czytelniczy i stara się znaleźć rozwiązanie tego problemu. Dlatego w sklepach sieci zaczęły się pojawiać półki z książkami. Z czasem ich przybywało i tylko w ciągu ostatnich 5 lat, dzięki Biedronce, do domów Polaków trafiło ponad 48 mln książek, z czego ponad 24 mln to publikacje dla najmłodszych. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    6,26

  • Śr

    4,23

  • Min

    3,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane